02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

ویزای توریستی انگلستان

آنچه در این مقاله میخوانیم
ویزای توریستی انگلستان

اگر قصد سفر کوتاه مدت به انگلستان دارید ملزم به داشتن ویزای توریستی انگلستان هستید این ویزا به مقاصدی همچون گردشگری، درمان، ملاقات آشنایان و هر نوع سفر کوتاه دیگر اخذ شود و دارندگان ویزای توریستی انگلیس اجازه تحصیل و کار را نخواهند داشت.

در این مقاله همه چیز درباره ویزای توریستی انگلیس بررسی خواهد شد. ابتدا درباره این که ویزای توریستی انگلستان چیست صحبت خواهیم کرد، سپس شرایط و مدارک لازم اخذ ویزای توریستی انگلستان بیان شده و در انتهای مقاله نیز به مبحث جانبی همچون ،  ویزای توریستی بلند مدت انگلستان خواهیم پرداخت با هراگشت همراه باشید.

ویزای توریستی انگلستان

ویزای توریستی انگلستان، ویزای است که با آن میتوان به فرصت محدود وارد خاک انگلستان شد. ویزای توریستی انگلیس در انواع مختلف دسته بندی میشود و بسته به هدف متقاضی صادر میگردد، ولی همه انواع ویزای توریستی انگلستان فقط برای اقامت با مدت محدود در این کشور هستند و به دارنده خود اجازه کار و تحصیل در این کشور را نمی‌دهند. همچنین هدف از اخذ این نوع ویزا باید کامل مشخص باشد چرا که بعد از دریافت آن اجازه تبدیل آن به نوع دیگر ویزا و تغییر کاربری آن را نخواهید داشت. بنابراین در صورتی که قصد مهاجرت به انگستان را دارید، قبل از هر چیز پیشنهاد می‌کنیم مقاله راه‌ های مهاجرت به انگلستان را بخوانید.

ویزای توریستی انگلستان و شرایط آن

انواع ویزای توریستی انگلستان

همان طور که گفته شد دولت انگلستان ویزای توریستی انگلستان را با توجه به اهداف متقاضی به دسته بندی های مختلف تقسیم میکند در ادامه با انواع ویزای توریستی انگلستان آشنا میشویم.

ویزای توریستی استاندارد انگلستان

این ویزا پر کاربرد ترین نوع ویزای توریستی انگلستان است چنانچه افراد از مقاصد که در زیر به آنها اشاره میکنیم قصد سفر به انگلستان را دارند باید از ویزای توریستی استاندارد انگلستان استفاده کنید.

ویزای توریستی ازدواج انگلستان

اگر قصد شما برای ورود به انگلستان یک قرار ازدواج است میتوانید از ویزای توریستی ازدواج انگلستان استفاده کنید و وارد انگلیس شوید و مراسم ازدواج را برگزار کنید.

ویزای دعوت نامه رسمی کاری انگلستان

این ویزا مختص افراد متخصص همچون اساتید دانشگاه، وکلای شرکت‌ها و متخصصین ورزشی است که به رسما توسط نهادهای انگلیسی به این کشور دعوت می‌شوند. فرد دارنده ویزای دعوتنامه رسمی کاری می‌تواند تا مدت اعتبار ویزای خود، در زمینه‌ای که از او دعوت به عمل آمده مشغول کار شود و به جز آن کار، اجازه انجام کار دیگر نخواهد داشت.

ویزای والدین دانش‌آموزان مدارس انگلیس

در صورتی که یک کودک زیر 12 سال، در یک مدرسه بین‌المللی روزانه انگلیس مشغول به تحصیل باشد؛ والدین او می‌ توانند با ویزای والدین دانش‌ آموزان مدارس انگلیس وارد انگلیس شوند و فرزند خود را در طی دوران تحصیل همراهی کنند.

ویزای توریستی بلند مدت انگلستان

ویزای توریستی بلند مدت انگلستان برای افرادی طراحی شده است که میخواهند بازدید چندین باره از انگلستان در بازه های زمانی 2 یا 5 و حتی 10 ساله از این کشور داشته باشند، متقاضیان با ویزای توریستی بلند مدت انگلستان میتوانند  در هر بار به مدت 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشند.

ویزای توریستی بلند مدت انگلستان

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی انگلستان

سوالات متداول در باره ویزای توریستی انگلستان

بستگی به شرایط هر متقاضی دارد اما به طور معمول از 20 روز کاری تا 50 روز کاری زمان میبرد.

شرکت در کنفرانس‌ها، ملاقات‌ها و یا دوره‌های آموزشی، شرکت در رویدادهای ورزشی، اجرای هنری به عنوان نوازنده، کمدین و یا دیگر رشته‌های هنری، انجام کار پژوهشی و یا همراهی دانشجویان در یک برنامه دانشگاهی، پزشکان و دندانپزشکان جایگزین و یا ناظر، شرکت در آزمون PLAB و یا OSCE و دریافت فاند و حمایت مالی برای آغاز به کار در بریتانیا

افراد عادی با در دست داشتن این ویزا میتوانند به مدت 6 ماه و در صورت درمان میتوانند 11 ماه و در صورت شرکت در پروژه های تحقیقاتی میتوانند 12 ماه در این کشور اقامت داشته باشند.

هزینه درخواست ویزای توریستی انگلستان 95 پوند میباشد

درخواست مشاوره رایگان