02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

اخذ ویزای توریستی ایتالیا | شرایط و مدارک لازم در 2022

آنچه در این مقاله میخوانیم
اخذ ویزای گردشگری ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا بحثی است که به خصوص در ده سال اخیر ممکن است ممکن است به آن نیاز پیدا کرده باشید و یا در آینده لازمتان خواهد شد.از این رو در این مقاله به طور کامل این ویزا را بررسی می کنیم و تمامی شرایط آن به همراه نکات کلیدی ای که باید بدانید تا احتمال موفقیت صدور ویزا را افزایش دهید به اطلاع شما می رسانیم.

شرایط کلی ویزای توریستی ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا برای افرادی در نظر گرفته شده است که به هر دلیلی نیازمند ورود به ایتالیا و اقامت موقت در آن هستند.این دلایل می توانند هر چیزی باشند برای مثال در سالهای اخیر که بحث مهاجرت داغ شده است،به دلیل سهولت ورود و بورسیه های حمایتی بسیار،ایرانیان بسیاری موفق به اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا شدند و در آن ساکن شدند.حال اگر خانواده این دانشجو قصد داشته باشند او را ملاقات کنند،به ویزای گردشگری نیاز پیدا خواهند کرد.

اخذ ویزا برای مشاهده جاذبه های توریستی ایتالیا

اما همیشه هم به دلیل ملاقات نیست و بسیاری از افراد برای تعطیلات و اوقات فراغت خود تصمیم می گیرند برای بازدید از مکان های دیدنی ایتالیا که یکی از غنی ترین کشورهای اروپا در زمینه مکان های باستانی،تاریخی و جاذبه های گردشگری فرهنگی است،به این کشور سفر توریستی کنند و طبیعتا قبل از ورود به هواپیما نیازمند مجوز هستند و این مجوز توسط ویزای توریستی ایتالیا فراهم خواهد شد.

از دلایل و انگیزه های دیگر می توان به انگیزه های درمانی یا تجاری و علمی اشاره کرد.به عنوان مثال به یک همایش یا سمینار تجاری دعوت می شوید و برای سفر به ایتالیا ناچارا باید به دنبال درخواست ویزا باشید.

مدارک و شرایط لازم برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا

در حقیقت تمامی افرادی که به دنبال اقامت موقت ایتالیا هستند،از آنجایی که ایتالیا جزو کشورهای منطقه شنگن است،نیاز به ویزای شنگن نوع c دارند.با داشتن این ویزا نه تنها می توانید به ایتالیا بلکه به تمامی کشورهای حوزه شنگن سفر کنید و به مدت حداکثر 90 روز در یک بازه 180 روزه اقامت داشته باشید.

لازم به ذکر است این ویزای توریستی ایتالیا برای تمامی افراد خارج از اتحادیه اروپا الزامی است اما اگر تابعیت کشورهای اتحادیه اروپا را دارید نیازی به این ویزا نخواهید داشت.

مدارک ضروری زیر را آماده داشته باشید:

  • فرم تکمیل شده برای تمام اعضای خانواده به همراه امضا
  • اجازه والدین برای کودکان
  • دو قطعه عکس با پس زمینه سفید به طور واضح و مستقیم از صورت متقاضی گرفته شده باشد
  • پاسپورت معتبر با دو صفحه خالی 
  • پرداخت اپلیکیشن فی ویزای توریستی ایتالیا
  • بیمه خارجی که حداقل 30000 یورو از مخارج شما را در ایتالیا پوشش دهد
  • اظهارنامه دعوت کننده به همراه مشخصات کامل طرفین و بیان هدف سفر
  • برنامه مسافرتی به همراه ارائه برنامه اسکان (مانند اسناد مربوط به رزرو هتل)
  • رزرو بلیط برگشت هواپیما
  • تمکن مالی 

فرم درخواست ویزای توریستی ایتالیا

علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت سفارت ایتالیا نسبت به دانلود آخرین نسخه فرم اپلای ویزای گردشگری کشور ایتالیا اقدام کنند چرا که فقط آخرین ورژن این فرم معتبر است.با این وجود آخرین نسخه این فرم را برای شما قرار داده ایم و می توانید از آن استفاده کرده و یا حداقل با آن آشنایی پیدا کنید.

این فرم را باید به صورت حضوری به همراه مدارک بدون نقصی ارائه دهید.برای این کار باید به خیابان نوفل لوشاتو واقع در تهران مراجعه کنید.

ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوتنامه

پیشنهاد می شود برای کاهش ریسک ریجکتی ویزای ایتالیا،حتما از طریق دعوتنامه به سفارت درخواست خود را ارسال نمایید.برای کسانی که برای اولین بار می خواهند به ایتالیا بروند و دعوتنامه ندارند،پیشنهاد می کنیم از موسسه مهاجرتی هراگشت کمک بگیرید.ما در شرکتمان نه تنها تمامی امور قانونی درخواست را به وکالت از شما به صورت بی نقص انجام می دهیم،بلکه به ازای دریافت مبلغی به عنوان وثیقه برای برگشتتان،دعوتنامه تهیه می کنیم و اینگونه است که با احتمال نزدیک به صد در صد سفر شما به ایتالیا قطعی خواهد شد.

ویزای شنگن ایتالیا
سوالات متداول

کاملا بستگی به آفیسر دارد.حداکثر مجوز اقامت موقت 90 روز در بازه زمانی 180 روزه است اما اگر مامور مرزی ایتالیا صلاح بداند کمتر از آن اعتبار بدهد این توانایی را دارد.برای مدت اعتبار دلخواه خود باید دلایل قانع کنند ارائه دهید و با آفیسر آن را در میان بگذارید.

خیر،دارندگان ویزای موقت ایتالیا نمی توانند کار کنند و این کار غیر قانونی است.

مدت زمان صدور ویزای توریستی ایتالیا می تواند از 14 روز تا یم کاه متغیر باشد و بسته به پرونده هر فرد متفاوت است.از این رو بهترین زمان پیشنهادی سه ماه قبل از برنامه سفر است.

هزینه ویزای شنگن تایپ c که برای اقامت موقت صادر می شود بسته به سن افراد می تواند متفاوت باشد و تفاوتی ندارد که برای ایتالیا باشد یا کشوری دیگر.در هر صورت هزینه درخواست ویزا برای افراد بالای 12 سال 60 یورو،کودکان بالای 6 سال 35 یورو و افراد زیر 6 سال رایگان است.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *