02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

اخذ ویزای توریستی روسیه

آنچه در این مقاله میخوانیم
ویزای توریستی روسیه

روسیه همواره یکی از کشورهای جذاب و پیچیده در تمامی زمینه های هنری،تاریخی و حتی جاذبه های توریستی است از این رو ویزای توریستی روسیه یکی از محبوبترین ویزاهای صادر شونده از این کشور است.

روسیه همواره سیاست های زیادی جهت جذب توریست دارد و یادمان نرفته که همین چند سال پیش در سال 2018،توانست میزبانی جام جهانی را بدست آورد و مردم سراسر جهان را به همراه سرمایه هایشان به روسیه بیاورد.علاوه بر آن،روسیه برای افزایش آمار بازدیدکنندگان،نسبت به باقی کشورها سخت گیری های کمتری روی متقاضیان اعمال می کند.

همه افرادی که به قصد گردشگری و تفریح به روسیه می روند باید برای ویزای توریستی روسیه درخواست دهند.در این مقاله بررسی خواهیم کرد که چگونه می توانیم برای این ویزا اقدام کنیم و چه مدارکی را لازم خواهیم داشت پس تا انتها با ما همراه باشید.

ویزای توریستی روسیه

ویزای توریستی روسیه همانند باقی کشورها،صرفا به افرادی داده می شود که به منظور تفریح یا بازدید از خانواده یا اهدافی دیگر،قصد اقامت موقت در روسیه را دارند.برای ویزاهایی که اجازه اقامت موقت را می دهند،تعدادی روز مشخص می شود و طی بازه زمانی معینی دارنده ویزا اجازه دارد در کشور مورد نظر اقامت کند.اعتبار ویزای گردشگری روسیه بستگی به پلن مسافرتی شما دارد و اگر ده روز قصد ماندن در روسیه دارید،اعتبار آن به همان مقدار ده روز خواهد بود.

با این ویزا اجازه کار و یا تحصیل نخواهید داشت بنابراین اگر به دنبال این دو هدف هستید باید از طریق ویزاهای دیگر اقدام کنید.

مدارک لازم برای ویزای توریستی روسیه

در تمامی مقالات مربوط به ویزا به این نکته اشاره کرده ایم و باز هم اینجا اشاره می کنیم که مهم ترین قسمت درخواست ویزا بخش تهیه و آماده سازی مدارک است.اگر شما نتوانید مدارک لازم را به درستی و بدون نقصی در زمان مناسب تهیه کنید با ریسک بالای ریجکتی درخواست خود مواجه می شوید و این ریجکتی ممکن است ضررهای غیرقابل جبرانی به شما وارد کند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی روسیه عبارتند از:

مدارک ویزای توریستی روسیه

به دلیل شرایط کرونایی سال های اخیر،ممکن است در سال 2022 مدارک واکسیناسیون و تست منفی نیز از واجبات چک لیست مدارک ویزایتان باشد.

نحوه اقدام برای ویزای توریستی روسیه

با توجه به اینکه برای ویزای مسافرتی روسیه نیاز به دعوتنامه خواهد بود،تنها با داشتن دعوتنامه می توانید وارد این کشور شوید.اگر بدون دعوتنامه می خواهید به روسیه سفر کنید،باید از طریق آژانس های مسافرتی برگزار کننده تورهای مسافرتی اقدام کنید.

شرکت مهاجرتی و گردشگری هراگشت می تواند تمامی امور قانونی درخواست ویزای توریستی روسیه را برای شما انجام دهد و مدارک شما را به صورت دقیق ساماندهی کند.کافی است برای رزرو مشاوره حضوری با ما تماس بگیرید و یا برای اخذ مشاوره رایگان فرم انتهای صفحه را تکمیل نمایید.پس از ثبت درخواتست نهایتا تا ده روز کاری نتیجه مشخص خواهد شد و از طریق ما به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

مراحل درخواست ویزای توریستی روسیه

مشخصات سفارت روسیه

روسیه در دو شهر تهران و اصفهان دارای سفارت است.علاقه مندان می توانند برای کارهای خود به هرکدام که دسترسی سریع تر و راحت تری دارند مراجعه کنند.برخی فکر می کنند این دو تفاوت دارند و ممکن است یکی از آنها مناسبتر باشند اما این تصور اشتباه است و تفاوتی با هم ندارند.

آدرس سفارت روسیه در تهران:

خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۳۷

آدرس سفارت روسیه در اصفهان:

 چهارباغ پائین، خیابان مسجد سفره‌چی، خیابان تلفن‌خانه، پلاک ۱۱

سوالات متداول ویزای توریستی روسیه

بله روسیه از معدود کشورانی است که برای صدور ویزای توریستی خود نیز دعوتنامه را اجباری می داند.از این رو کسانی که دعوتنامه ندارند الزاما باید از طریق برگزار کنندگان تورهای مسافرتی و آژانس های گردشگری اقدام کنند.

خیر،اخیرا ایرانیان می توانند به صورت آنلانی نیز درخواست ویزای خود را ثبت کنند.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *