02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

ویزای توریستی لهستان و شرایط آن

آنچه در این مقاله میخوانیم
اخذ ویزای گردشگری لهستان

سالانه درخواست زیادی برای انواع ویزای گردشگری نقاط مختلف اروپا وجود دارد و یکی از این ویزاهای محبوب،ویزای توریستی لهستان است و در این مقاله قصد داریم مدارک و شرایط لازم برای اخذ ویزای گردشگری لهستان را با هم بررسی کنیم.

ویزای توریستی لهستان با هدف گردشگری و اقامت موقت برای افراد صادر می شود و مناسب کسانی است که اهداف گردشگری دراند و یا به دنبال بازدید از اقوام خود هستند.معمولا برای اخذ این ویزا نیاز دارید تا بتوانید آفیسر مسئول سفارت لهستان را با استدلال ها و مدارکی که ارائه می دهید متقاعد کنید که قصد پناهندگی ندارید و به کشور مبدأ خود باز خواهید گشت.

انواع ویزای توریستی لهستان عبارتند از:

  1. ویزای شینگن کوتاه مدت (نوع c)
  2. ویزای شینگن بلند مدت (نوع D)

مدت زمان ویزای توریستی کوتاه مدت لهستان معمولا 90 روزه است و اکثر افراد برای گردشگری و بازدید از خانواده نیز همین ویزا را انتخاب می کنند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی لهستان

ویزای گردشگری کشور لهستان هم مانند هر کشور دیگری روند اداری،شرایط و مدارک مورد نیاز خود را می طلبد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم: 

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی لهستان

مراحل اخذ ویزای توریستی لهستان

ابتدا باید از سایت سفارت لهستان با پر کردن فرم های تقاضا اقدام به دریافت وقت بکنید و سپس تمامی مدارک لازم را قبل از مراجعه حضوری تهیه بفرمایید.

پس از اینکه مدارک خود را آماده کردید به سفارت رفته و با آفیسر مصاحبه ای خواهید داشت و او باید مدارک شما را بررسی کند و مطمئن شود که قصد پناهندگی نخواهید داشت.از این رو باید هدف سفر خود را شرح دهید و تمام اسناد املاک و مدارک مربوط به کسب و کار خود در کشور مبدأ را شرح دهید تا نشان دهنده ی این موضوع باشد که وابستگی های زیادی به کشورتان دارید و با پناهندگی آن هارا از دست خواهید داد..

شما می توانید در صورت تمایل تمامی امور قانونی اخذ ویزای توریستی لهستان خود را به هراگشت بسپارید.

پس از ثبت درخواست توسط متقاضی،به سرعت مدارک مورد نیاز وی را بدون هیچ گونه نقصی آماده می کنیم و با داشتن وکالت قانونی،فرم های تقاضای ویزا را پر خواهیم کرد.

همچنین با نامه وکیل مهاجرتی به آفیسر،در قانع کردن وی برای تایید شما گام بزرگی خواهیم برداشت و مشاوره های لازم درمورد نحوه صحبت با مامور سفارت را با شما انجام خواهیم داد.

درخواست ویزای توریستی لهستان

هزینه درخواست ویزای توریستی لهستان چقدر است؟

در این قسمت فقط هزینه درخواست ویزای گردشگر لهستان بررسی می شود و دیگر هزینه هایی مانند بیمه،رزرو اقامتگاه و بلیط هواپیما بررسی نمی شود.هر چه سن بالاتر باشد هزینه ها بالاتر می رود به طوری که برای افراد کمتر از 6 سال رایگان،برای افراد 6 الی 12 ساله 35 یورو و افراد بالای 12 سال 60 یورو هزینه اپلیکیشن فی ویزای ویزیتوری لهستان خواهد بود.

نکات تکمیلی مهم ویزای توریستی لهستان و سفارت

نکاتی که قرار است به آنها بپردازیم بر حسب تجربه به دست آمده و می تواند تاثیر مثبتی در به مشکل نخوردن شما در امور ویزا داشته باشد.

  • تهیه مدارک را به دقیقه نود موکول نکنید!ممکن است مشکلات غیر منتظره ای به وجود بیاید و شما نتوانید یکی از مهمترین بخش های پروسه درخواست ویزای توریستی لهستان یعنی مدارک را به طور کامل تحویل دهید.در این صورت به احتمال زیاد ویزای شما ریجکت خواهد شد از این رو بهتر است دو ماه قبل از اقدام مدارک را آماده کرده باشید.
  • برای اینکه آفیسر شما را تایید کند و مهر تایید صدور را بزند باید قانع شود که شما قصد بازگشت دارید و هدف مشخص و موقتی در کشور لهستان دارید.از این رو،اگر برای بازدید از خانواده سفر می کنید اطلاعات کامل را در اختیار وی بگذارید و اگر برای گردشگری سفر می کنید،امکان دیدنی و تاریخی لهستان را بشناسید تا آفیسر از تفریحی بودن سفر شما اطمینان حاصل پیدا کند.
  • یکی دیگر از مواردی که آفیسر را مجاب می کند تا مهر تایید را بر درخواست شما بزند،تمکن مالی خوب است.با نشان دادن مدارم مربوط به دارایی های شما و همچنین کسب و کار خوب در کشور مبدأ،مامور قانع می شود که شما نمی توانید قصد پناهندگی داشته باشید چرا که باید این دارایی ها را فدا کنید و این کار غیر منطقیست.
  • داشتن دعوتنامه از بستگان درجه یک شانس شما را به شدت در صدور ویزای گردشگری افزایش خواهد داد اما اگر دعوتنامه ندارید پیشنهاد میکنیم اگر بار اول قصد سفر دارید از موسسه های مهاجرتی اقدام کنید.
ویزای ویزیتوری لهستان
درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *