02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

ویزای توریستی کانادا

آنچه در این مقاله میخوانیم
ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا یکی از زیرشاخه های ویزاهای موقت کشور کانادا یا Temporary Resident Visa (به اختصار TRV)  است که با اهداف گردشگری ایجاد شده است.

نکته مهم در مورد ویزای ویزیتوری کانادا این است که دارندگان این ویزا نمی توانند در مشور کانادا مشغول به کار یا تحصیل شوند و بعد از مدت زمان مشخصی باید کانادا را ترک کنند.

در این مقاله می خواهیم بررسی کنیم که چگونه می توانیم از طریق ویزای توریستی به کانادا مهاجرت کنیم و چه شرایط و مدارکی برای اخذ این ویزا نیاز داریم پس تا انتها با ما همراه باشید.

انواع ویزای توریستی کانادا

با اینکه ماهیت ویزای گردشگری کانادا در همه انواع آن یکی است اما هر کدام از آنها ویژگی های متفاوتی دارند و شرایط اخذ آنها نیز تفاوت دارد.

انواع ویزای توریستی کانادا عبارت اند از:

ویزای سینگل کانادا (بدون دعوتنامه)

این ویزا را همانطور که از نامش پیداست می توان به ویزای یک بار مصرف تشبیه کرد.

دارندگان ویزای سینگل فقط می توانند یک بار وارد کشور کانادا شوند و پس از پایان اعتبار آن موظف هستند خاک این کشور را ترک کنند.

توجه کنید که اگر قبل از اتمام اعتبار از کانادا خارج شوید،حتی در صورتی که اعتبار شما هنوز باقی مانده باشد نمی توانید دوباره به کانادا وارد شوید و باید وارد پروسه درخواست یک ویزای جدید شوید.

ویزای ویزیتوری کانادا
ویزای توریستی مولتیپل کانادا

ویزای مولتی کانادا (بدون دعوتنامه)

ویزای Multiple با نام های دیگری نیز مانند ویزای 5 ساله کانادا شناخته میشود.

با اینکه این ویزای مولتیپل نوعی ویزای موقت است اما طبق قوانین تا پایان اعتبار پاسپورت متقاضی معتبر خواهد بود.ویژگی های ویزای مولتی کانادا عبارت اند از:

 • عدم محدودیت در ورود و خروج به کانادا
 • اعتبار طولانی مدت (اگر پاسپورت معتبر باشد)
 • امکان تمدید 6 ماهه با بیان دلایل متقاعد کننده

سوپر ویزای کانادا (نیازمند به دعوتنامه)

سوپر ویزا که یکی از زیر شاخه های ویزای توریستی کانادا است با نام ویزای والدین نیز شناخته می شود،مخصوص والدین،پدربزرگ و مادربزرگانی است که فرزند یا نوه آنها دارای اقامت دائم کانادا هستند و بالای 18 سال دارند.

این افراد می توانند در صورتی که فرزند یا نوه آنها دعوتنامه توریستی کانادا را ارسال کند و حقوق وی از 24000 دلار در سال بیشتر باشد پس از انجام مراحل قانونی،پرداخت بیمه درمانی توسط دعوت کننده و معاینه پزشک سفارت و اخذ تاییدیه سلامت وارد کانادا شود.

اعتبار انواع ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

اعتبار ویزای ویزیتوری کانادا بسته به نوع ویزای موقتی که فرد در اختیار دارد متفاوت خواهد بود.

به طور کلی افسر سفارت یا آفیسر اعتبار را مشخص می کند اما اگر بخواهیم عرف را در نظر بگیریم مدت زمان اعتبار ویزای سینگل کانادا 6 ماه خواهد بود.

اعتبار ویزای مولتی کانادا نیز تا زمان پایان اعتبار پاسپورت متقاضی است که برای ایرانیان این مقدار می تواند حداکثر 5 سال باشد.

سوپر ویزا اعتباری 10 ساله و بدون محدودیت دارد که هر 2 سال باید تمدید شود.

شرایط ویزای توریستی کانادا

طبق قوانین کانادا اگر متقاضی ویزای گردشگری کانادا شرایط زیر را نداشته باشد درخواست ویزای وی با ریجکتی رو به رو خواهد شد:

 • داشتن پاسپورت معتبر 
 • سلامت کامل جسمی و ذهنی 
 • تمکن مالی 
 • ورود و خروج طبق زمان مقرر
 • تعهد برای به دنبال کار و شغل نبودن در کانادا
 • عدم داشتن سو پیشینه کیفری
 • گواهی پزشکی و واکسیناسیون در برابر کرونا
شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی کانادا

اقدامات و مدارک لازم برای ویزا های سینگل و مولتی کانادا مشابه یکدیگر خواهند بود و علاقه مندان باید ابتدا برای ثبت نام به سفارت مراجعه کنند و یا از طریق ثبت نام آنلاین اقدام کنند.

گام اول برای درخواست ویزا،تکمیل دقیق فرم درخواست ویزای توریستی کانادا است.توجه کنید در روند درخواست ویزا دو پارامتر بسیار مهم برای ریجکت نشدن وجود دارد:

1- تکمیل دقیق و شفاف فرم درخواست ویزا

2- تایید آفیسر

پس باید دقت لازم را در پر کردن اطلاعات خود به خرج دهید از این رو پیشنهاد می دهیم با کارشناسان ما در ارتباط باشید.مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی کانادا عبارتند از: 

 

مدارک لازم برای ویزای ویزیتوری کانادا

تمکن مالی برای ویزای ویزیتوری کانادا چقدر است؟

تمکن مالی یک فاکتور مهم برای تایید صدور و یا ریجکت ویزای گردشگری شماست.این موضوع از آن جهت برای کانادا اهمیت دارد که ثابت شود متقاضی می تواند از پس هزینه های اقامت خود بر بیاید و هزینه ای از طرف دولت پرداخت نخواهد شد.

اگر توسط دعوتنامه دعوت شده باشید و یا شهروندی از شهروندان کانادا اعلام آمادگی برای پرداخت هزینه های شما بکند دیگر نیازی به اثبات تمکن مالی نخواهد بود.

تمکن مالی مورد نیاز ویزای توریستی کانادا برای یک نفر 13 هزار دلار،دو نفر 16 هزار دلار و یک خانواده 4 نفری 24 هزار دلار خواهد بود و توسط مدارک زیر اثبات می شود.

 • صورت حساب بانکی 
 • مدارک مربوط به اشتغال فرد 
 • مدارک مربوط به درآمد

اقامت دائم کانادا با ویزای توریستی

یکی از سوالاتی که بسیار از مشاورین ما پرسیده می شود بحث تبدیل ویزای توریستی کانادا به اقامت دائم است.همانطور که می دانید افراد دارای این ویزا اجازه کار ندارند اما یک راه وجود دارد آن هم این است که ویزای توریستی را به چشم ویزای جستجوی کار ببینید و با داشتن رزومه قوی و تخصص،به دنبال کارفرما بگردید تا برای شما نامه جاب آفر کانادا ارسال کند.در این مرحله،باید به ایران بازگردید و دوباره با داشتن پیشنهاد شغلی برای ویزای کاری کانادا اقدام کنید.در این صورت می توانید وارد کانادا شوید و کار کنید و پس از گذشت چند سال،اقامت دائم کانادا دریافت کنید.

اخذ ویزای توریستی کانادا با هراگشت

اقامت کانادا با ویزای توریستی

موسسه مهاجرتی هراگشت با بهره گیری از دانش بروز و تجربه تیم مشاوره ای خود می تواند شما عزیزان را در تمام امور مهاجرتی از جمله دریافت انواع ویزای توریستی کشور کانادا یاری دهد.

توجه کنید که پروسه ویزا به خصوص در قسمت تکمیل فرم های درخواست بسیار حساس است و برای کاهش ریجکتی پیشنهاد می کنیم با ما تماس بگیرید.

اقامت کانادا با ویزای توریستی

سوالات متداول ویزای توریستی کانادا

خیر اما می توانید به دنبال کار بگردید و از کارفرما درخوسات کنید برای شما جاب آفر بفرستد تا به ایران باز گردید و برای ویزای کاری خود اقدام کنید.

برای اخذ دعوتنامه حتما باید فرزند یا نوه بالای 18 سال دارای اقامت دائم در کانادا داشته باشید.

اعتبار ویزای توریستی کانادا مدت زمان مشخصی ندارد و کاملا بستگی به نوع ویزا و نظر آفیسر دارد.اما به صورت عرف ویزای سینگل 6 ماهه،ویزای مولتی تا زمان پایان اعتبار پاسپورت (حداکثر 5 سال برای ایرانیان) و سوپر ویزا اعتبار ده ساله (نیازمند تمدید 2 ساله) دراد.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *