02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

راهنمای اخذ ویزای توریستی آلمان | شرایط و مدارک لازم در 2022

آنچه در این مقاله میخوانیم
ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی آلمان برای کسانی صادر می شود که به دلایل مختلفی همچون بازدید از بستگان یا سفر توریستی و تفریحی به این کشور نیاز به اقامت موقت در آلمان دارند.این ویزا اجازه کار و تحصیل ندارد و اگر قصد شما تحصیل یا کار و اقامت دائم است پیشنهاد می کنیم روش های مهاجرت به آلمان را مطالعه بفرمایید.

آلمان یکی از زیباترین کشورهای اروپایی محسوب می شود و مردم خونگرم و مهمون نواز آنها با برگزاری جشنواره به مناسبت های مختلف و همچنین جاذبه های توریستی طبیعی و معماری خاص اروپایی باعث شده اند که سالانه میلیون ها نفر از آلمان بازدید کنند.با اینکه آلمان محدودیت های ویزای توریستی را برای بسیاری از کشورها کمتر کرده است،اما ایرانیان و مردم برخی کشورهای دیگر نیز هنوز نیاز به اخذ ویزای توریستی آلمان و یا ویزای شنگن دارند تا بتوانند وارد خاک این کشور شوند.

در ادامه با هم بررسی خواهیم کرد که چگونه می توانیم ویزای گردشگری آلمان را بگیریم و چه مراحلی را طی کنیم.همچنین تمامی مدارکی را که در روند اداری درخواست ویزا لازم داریم را معرفی خواهیم کرد.

ویزای توریستی آلمان

در حقیقت ویزای توریستی آلمان همان ویزای شنگن است که توسط کشورهای عضو شنگن ایجاد شده است.با این ویزا نه تنها به آلمان بلکه تمامی کشورهای مجاز عضو شنگن هم می توانید سفر توریستی داشته باشید.

برای جلوگیری از پناهندگان،صدور این ویزا برای ایرانیان دشوارتر شده است و لازم است که تمام پروسه درخواست با دقت انجام شود از این رو پیشنهاد می کنیم با مشاورین ما در تماس باشید.

شرایط ویزای توریستی آلمان

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی آلمان

با توجه به اینکه صدور ویزا برای ایرانیان دشوارتر شده برای تمکیل موفقیت آمیز فرایند درخواست ویزایتان باید مهم ترین مرحله یعنی آماده سازی مدارک لازم را با دقت فراوان و بدون هیچ نقصی ای انجام دهید.

لیست مدارکی را که جهت اخذ ویزای توریستی آلمان نیاز خواهید داشت عبارتند از:

مداترک لازم برای ویزای توریستی آلمان

توجه داشته باشید که فرم درخواست را دقیق و صادقانه پر کنید چرا که اگر تناقضاتی بین اطلاعات فرم و اظهاراتتان در مصاحبه حضوری پیش بیاید،صد در صد ریجکت خواهید شد.

مراحل دریافت ویزای توریستی آلمان

اگر قصد دارید ویزای توریستی آلمان را گیرید مراحل زیر را انجام دهید:

  • مدارک و اسناد مورد نیاز خود را در زمان مشخص و مناسب تهیه نمایید.
  • درخواست خود را به سفارت ارائه دهید.
  • نوع مصاحبه خود را مشخص کنید.مصاحبه می تواند حضوری یا آنلاین باشد.
  • هزینه بررسی درخواست ویزا را پرداخت کنید.
  • به همراه مدارک در زمان رزرو شده به سفارت مراجعه کنید.
  • منتظر پاسخ سفارت بمانید.

نکات مربوط به مصاحبه حضوری در سفارت آلمان

توجه کنید که هدف از مصاحبه پی بردن به اهداف شما برای ویزایتان است.اگر بتوانید اعتماد آفیسر را جوری جلب کنید که ریابد هدفتان اقامت دائم و پناهندگی نیست به راحتی می توانید از این مرحله نیز عبور کنید.

داشتن دعوتنامه معتبر،مدارک کاری،مالی و یا تحصیلی که نشان دهنده وابستگی شما به کشور مبدأ باشد و در نهایت دانستن مکان توریستی دقیق مقصد و اشتراک گذاری اطلاعات آن با مامور مورد نظر شانس صدور ویزای توریستی آلمان را افزایش خواهد داد.

زمان مناسب برای درخواست ویزای توریستی آلمان

زمانی که می خواهید فرایند درخواست ویزا را شروع کنید،نباید بیش از سه ماه مانده به سفرتان باشد چرا که ممکن است در زمان بندی ها به مشکل بربخورید.همچنین نهایتا تا دوهفته قبل از سفر باید وارد پروسه درخواست شده باشید البته پیشنهاد ما این است که یک ماه قبل از سفر اقدام کیند تا مشکلی پیش نیاید.

زمان مناسب برای درخواست ویزای توریستی آلمان

چگونه برای ویزای توریستی از سفارت آلمان وقت بگیریم؟

برای تعیین وقت و ثبت درخواست که از نخستین گام های ویزای توریستی است باید به سایت رسمی درخواست ویزای آلمان مراجعه کرده و یک حساب کاربری بسازید و سپس درخواست خود را ثبت کنید.

هزینه ویزای توریستی آلمان چقدر است؟

مثل تمامی هزینه درخواست ویزای شنگن،برای آلمان نیز افراد بالای 12 سال 120 یورو ،افراد بین 6 الی 12 سال 60 یورو و افراد زیر 6 سال رایگان خواهند بود.

توجه کنید که این عدد ممکن است برای بعضی کشورها کمتر باشد اما برای ایرانیان همین مقدار است.نکته مهم دیگر این است که صرفا هزینه بررسی ویزا اینجا آورده شده و باقی هزینه های جانبی لحاظ نشده است.

ویزای توریستی آلمان و سخن نهایی

در این مقاله بررسی کردیم که چگونه می توانیم ویزای توریستی آلمان بگیریم و تمامی مدارک لازم آن را برای شما لیست کردیم.توجه کنید که مدارمتان را کامل تهیه کنید و در زمان بندی های خود برنامه ریزی داشته باشید تا در صورت وجود مشکلات غیرمنتظره به مشکل بر نخورید.

شما عزیزان می توانید برای امور قانونی درخواست ویزای خود با ما تماس بگیرید و ما با استفاده از تیم مجرب و وکلای قانونی مهاجرتی تمام امور اداری آن را انجام خواهید داد و فقط مصاحبه با شما خواهد بود.

مراحل ویزای توریستی آلمان
سوالات متداول

خیر،دارندگان ویزای گردشگری نمی توانند در آلمان مشغول به کار یا تحصیل شوند

اگر تناقضات و نقصی در پرونده شما مشاهده نشود طی ده روز الی یک ماه ویزای خود را دریافت خواهید کرد.

در صورتی که دلایل قانع کننده داشته باشید امکان تمدید وجود دارد.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *