02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

پذیرش تحصیلی انگلیس و شرایط 2022

آنچه در این مقاله میخوانیم
نحوه اپلای تحصیلی انگلیس

پذیرش تحصیلی انگلیس بحثی است که در این نوشته راهنمایی های لازم را برای اخذ آن همراه با شرایط تحصیل در انگلستان برای ایرانیان به شما ارائه می دهیم.همچنین پس از مطالعه مقاله اگر به اطلاعات بیشتری نیاز داشتید می توانید از مشاوره رایگان امور اپلای بریتانیا بهره مند شوید. 

شرایط پذیرش تحصیلی انگلستان

انگلستان یکی از قدرتمند ترین کشور های اروپا و حهان است و سیستم آموزشی سطح بالایی دارد به طور یکه با مدرک از این کشور در هر جای دنیا استخدام خواهید شد.علاقه مندانی که قصد مهاجرت به بریتانیا را دارند می توانند در سه مقطع دانشگاهی زیر اقدام به پذیرش تحصیلی انگلستان بکنند.

تحصیل دوره کاشناسی در انگلیس

دوره های دانشگاهی کارشناسی برخلاف ایران 3 ساله برگزار می شود و متقاضیان باید حتما دوره های دبیرستانی را گذرانده باشندوبه عبارتی شرایط مورد نیاز برای پذیرش کارشناسی انگلستان به شرح زیر است:

پذیرش تحصیلی انگلیس

انگلستان یکی از گزینه های اروپایی است که شهریه های بالاتر از حد متوسط دارد و برای هرکسی ممکن است مناسب نباشد.معمولا بسته حدود 10 الی 15 هزار پوند در سال هزینه شهریه رشته های مختلف در دانشگاه های مختلف بریتانیا می شود.بنابراین بسیار مهم است که تمامی تحقیقات لازم را انجام داده باشید تا خداییی نکرده با یک انتخاب غلط وقت و سرمایه خود را از دست ندهید.

نکته جالب در خصوص دوره کارشناسی انگلستان دوره های آمادگی زبان انگلیسی است.در صورتی که متقاضی نمره 5.5 را در آزمون آیلتس بیاورد (نیم نمره کمتر از حد نصاب) برای تقویت نقاط ضعف خود اجازه دارد در دوره های آمادگی زبان پیش از شروع سال تحصیلی شرکت کرده و به انگلستان مهاجرت کند.

تحصیل دوره کاشناسی ارشد در انگلیس

این حرف درست است که دوره های انگلستان کمی گرانتر از باقی کشورهای اروپاییست اما به دلیل سیستم خاص آموزشی بریتانیا،دوره ها معمولا کمتر از زمان معمولشان در دنیا طول خواهند کشید.به عنوان مثال کارشناسی ارشد انگلستان فقط 1 سال طول خواهد کشید و این یکی از دلایلی است که بسیاری از افرادی که به دنبال تمام کردن هر چه سریع تر دوران تحصیل خود هستند،یه این کشور علاقه مند شده اند.

هزینه تحصیل در انگلیس

شرایط مورد نیاز پذیرش تحصیلی انگلستان در دوره ارشد در زیر آمده است: 

متقاضیان در این دوره نیز مانند کارشناسی در صورتی که نیم نمره کتر از حد نصاب بیاورند (یعنی نمره 6 بیاورند) می توانند دوره های آمادگی را برای تقویت زبان خود شرکت کنند.هزینه تحصیل ارشد در انگلستان بین 10 تا 15 هزار پوند متغیر است.

تحصیل دوره دکترا در انگلیس

دوره های دکترا مزیتی که نسبت به دوره های پیشین خود دارند اجازه کار بیشتر از همان ابتدای تحصیل است به طوری که 30 ساعت اجازه دارید در هفته کار کنید تا به هزینه های شهریه و زندگی خود کمک کرده باشید.

پذیرش تحصیلی بریتانیا

دوره های دکترا مخصوص کسانی است که از سطح علمی بالایی برخوردار هستند.برای اخذ پذیرش تحصیلی انگلیس در مقطع دکترا لازم است با تحقیقات کامل سوپروایزر هایی که فیلد کاری و پژوهشیان با رزومه شما مطابق است پیدا کنید و به آنها از طریق ایمیل علاقه خود برای تحصیل زیر نظرشان اعلام کنید.در صورتی که پاسخ مثبت دریافت کنید معمولا جلسه مصاحبه ای در اسکایپ خواهید داشت که سوالاتی از شما پرسیده می شود.در این میان ممکن است سوپروایزر فاندری را برای شما در نظر بگیرد به طوری که هزینه های شمارا به شدت کاهش دهد و با حتی آن را رایگان کند.میزان این فاند کاملا بستگی به سطح علمی متقاضی دارد.

شرایط مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی دکترای انگلیس عبارتند از:

تحصیل در انگلستان و کار پاره وقت

دانشجویان می توانند 20 ساعت در هفته کار پاره وقت داشته باشند اما نکته مهم این است که درآمد دانشجویی شما کفاف شهریه و زندگی را نخواهد داد و فقط به آن کمک خواهد کرد.اگر به دنبال کاهش بیشتر هزینه ها هستید گزینه هایی که دارید این است که با رزومه خوب خود برای بورسیه های تحصیلی اقدام کنید و یا از اساتید فاند دریافت کنید.

پذیرش تحصیلی انگلیس و پرسش و پاسخ متداول

انگلستان یکی از کشورهای گران قیمت اروپایی در زمینه تحصیل است از این رو بسته به رشته و دانشگاه 10 الی 25 هزار پوند هزینه شهریه می تواند متفاوت باشد.البته برای رشته های پزشکی این هزینه ها می تواند خیلی بیشتر باشد.

پذیرش تحصیلی انگلستان بدون داشتن مدرک زبان امکان پذیر نیست.

تنها در صورتی می توانید رایگان در بریتانیا درس بخوانید که رزومه فوق العاده قوی داشته باشید و بورسیه های تحصیلی با مبالغ بالا دریافت کنید.

پذیرش صرفا به شما اجازه خواهد داد که وارد پروسه ویزا و اقامت موقت در انگلستان بشوید.در صورتی که تحصیل خود را به اتمام برسانید می توانید باچند سال کار در انگلستان اقامت دائم خود را دریافت کنید.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *