02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

پذیرش تحصیلی اوکراین در مقاطع مختلف

آنچه در این مقاله میخوانیم
پذیرش تحصیلی اوکراین

تحصیل در اوکراین به زبان روسی و انگلیسی انجام میشود و افرادی که تسلط بر این یکی از این دو زبان دارند میتوانند برای دریافت پذیرش تحصیلی اوکراین اقدام کنند، از آنجایی که اوکراین جز اتحادیه اروپا نمیباشد مقصد مناسبی برای افرادی است که میخواهند بعد از تحصیل در این کشور مهاجرت کنند.

این نکته قابل اهمیت است که گرفتن ویزای تحصیلی اوکراین بسیار مناسب دانشجویان است زیرا افراد کمی این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب میکنند در حال حاضر حدود 76 هزار دانشجوی بین المللی در اوکراین به تحصیل میپردازند با هراگشت همرا باشید تا نکات مهم در مورد پذیرش تحصیلی اوکراین و ویزای تحصیلی اوکراین را با هم مورد بررسی قرار بدهیم.

 

مقاطع قبل از دانشگاه برای دریافت پذیرش تحصیلی اوکراین

دوره های قبل از دانشگاه در اوکراین به 3 دسته ابتدایی راهنمایی و متوسطه تقسیم میشوند که طول  تحصیل در این دوره ها 12 سال میباشد بعد از اتمام این دوره های میتوانید برای دریافت ویزای تحصیلی اوکراین اقدام کنید، به طور معمول تحصیل در اوکراین قبل از مقاطع دانشگاه به زبان روسی و اوکراینی انجام میشود.

طول دورهدوره ها
پنج سالابتدایی
پنج سالراهنمایی
دو سالمتوسطه

مقطع کارشناسی در اوکراین و پذیرش تحصیلی

مقطع لیسانس در کشور اوکراین ۴ سال می باشد و افرادی که متقاضی ورود به این مقطع هستند می بایستی مدرک دیپلم خود را به همراه داشته باشند تا بتوانند در این دوره شرکت نمایند. هم چنین این نکته حائز اهمیت است که دوره ۴ ساله لیسانس به زبان اوکراینی و روسی تدریس می شود و فرد متقاضی می بایستی مدرک زبان پادفک را داشته باشد تا بتواند برای پذیرش تحصیلی اوکراین اقدام کند(در کشور اوکراین فرصتی به دانشجویان اعطا می شود تا دوره های زبان پادفک را سپری کنند).

مقاطع کارشناسی ارشد در اوکراین

اوکراین از جمله کشورهایی است که هزینه تحصیل در آن بسیار پایین می باشد، ولی دانشگاه های کشور اوکراین جزء دانشگاه های برتر دنیا محسوب نمی شوند. بسیاری از علاقه مندان به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر نظیر دکترا، کشور اوکراین را برای اتمام دوره فوق لیسانس خود انتخاب می کنند، چرا که می توانند شانس خود را جهت اخذ بورسیه های تحصیلی در مقطع دکترا افزایش دهند. دوره تحصیلات کارشناسی ارشد در کشور اوکراین دو ساله می باشد.

دروس دانشگاهی در کشور اوکراین به سه صورت اوکراینی، روسی و انگلیسی تدریس می شوند. متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی اوکراین به زبان اوکراینی و روسی، می بایست مدارکی دال بر تسلط به این دو زبان را به دانشگاه ارائه نمایند. در کشور اوکراین کلاس های زبان پادفک به مدت ۹ ماه برگزار می شود که به عنوان دوره پیش دانشگاهی محسوب می شود.

ذکر این نکته لازم است که ابتدا درباره زبان تدریس رشته مورد نظر خود اطلاعات کسب کرده، سپس در دوره های زبان ثبت نام نمایند. دوره پادفک به زبان اوکراینی و زبان روسی می باشد که افراد در ابتدا باید یکی از زبان ها را انتخاب نمایند. همان طور که در مطالب قبلی ذکر کردیم متقاضیان می توانند در دانشگاه های انگلیسی زبان تحصیل کنند. افرادی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند می بایستی مدرک آیلتس ۶ یا ۶٫۵ را به دانشگاه ارائه دهند.

ویزای تحصیلی اوکراین

مقطع دکترا در اوکراین

کشور اوکراین همانند سایر کشورهای پیشتاز در بحث تحصیل، به دانشجویان در حال تحصیل در مقطع دکترا، توجه خاصی دارد و جهت پرداخت مخارج تحصیل ایشان، شرایط ویژه ای را جهت تسهیل طول دوره دکترا در این کشور فراهم آورده است.

بصورت کلی تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های کشور اوکراین به دو صورت، تحصیل با بورسیه تحصیلی و تحصیل در شرایطی که دانشجو شهریه دانشگاه را شخصا پرداخت می کند، صورت می پذیرد.

تحصیل در شرایطی که دانشجو ملزم به پرداخت هزینه در دانشگاه های کشور اوکراین می باشد، همانند اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس در این کشور است. ولیکن در این مطلب، ما به شرایط لازم جهت اخذ فرصت تحصیل در مقطع دکترا به همراه بورسیه تحصیلی می پردازیم.

با توجه به این نکته که کشور اوکراین برای افرادی که در مقطع دکترا در این کشور مشغول به تحصیل هستند، حقوق ماهیانه در حدود ۲ هزار دلار را مدنظر قرار می دهد، لذا دانشجویان ایرانی رقابت بسیار سختی را در راستای اخذ بورسیه دکترا در کشور اوکراین در پیش رو دارند.

  1. مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر
  2. اخذ مدرکی دال بر تسلط کافی به زبان انگلیسی (حداقل آیلتس  ۶٫۵)
  3. جلب نظر یک استاد راهنما (supervisor) که تز دکترا فرد را پشتیبانی نماید
  4. داشتن تالیفات از قبیل مقالات بین المللی، کتاب و …

نحوه درخواست و مراحل پذیرش تحصیلی اوکراین

دانشجویان برای تحصیل در اوکراین در ابتدای کار برای اخذ پذیرش از دانشگاه مالزی اقدام می نمایند. دانشگاه های کشور اوکراین  به صورت مستقل اقدام به جذب دانشجو می کنند، این نکته به این معناست که دانشجویان باید به صورت آنلاین با دانشگاه در ارتباط باشند. برای اخذ پذیرش تحصیلی اوکراین مدارکی نظیر مدرک زبان، سوابق تحصیلی، توصیه نامه و انگیزه نامه الزامی می باشد.

مدارک اخذ پذیرش تحصیلی اوکراین به شرح زیر می باشد.

  • فرم درخواست ویزا
  • پاسپورت بین المللی
  • نامه پذیرش از دانشگاه
  • گواهی بهداشت عمومی
  • عکس
  • بلیط هواپیما

سوالات متداول درباره پذیرش تحصیلی اوکراین

پاسپورت بین المللی

نامه پذیرش از دانشگاه

گواهی بهداشت عمومی

فرم درخواست ویزا

مدارم مهم برای اخذ پذیرش تحصیلی اوکراین میباشد

درخواست مشاوره رایگان