02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

پذیرش تحصیلی بلغارستان | شرایط اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی بلغارستان در 2022

آنچه در این مقاله میخوانیم
اخذ پذیرش تحصیلی بلغارستان

در این مقاله به بررسی پذیرش تحصیلی بلغارستان و شرایط تحصیل در این کشور و اخذ ویزای تحصیلی بلغارستان خواهیم پرداخت.اما قبل از هر چیزی ببینیم که چرا بلغارستان گزینه مناسبی برای تحصیل است؟

چرا پذیرش تحصیلی بلغارستان گزینه مناسبی است؟

قطعا افزایش سالانه مهاجرت تحصیلی به بلغارستان و اخذ پذیرش دانشگاه های این کشور بی دلیل نیست.کشور بلغارستان در جنوب شرقی اروپا قرار گرفته و دارای آب و هوای فوق العاده بوده و بسیار سرسبز است از این رو گردشگران زیادی از سرتاسر جهان به خود جذب می کند.

از مزایای دیگر اخذ پذیرش تحصیلی بلغارستان و مهاجرت تحصیلی به این کشور این است که بلغارستان کشوری نسبتا ارزان است و سالانه دانشجویان بین المللی زیادی جذب می کند.

اگر از لحاظ آکادمیک بخواهیم بررسی کنیم،دانشگاه های بلغارستان سطح بالایی از آموزش عالی را در سطح استاندارد های اروپایی دارند و دانشجویانی که در بغارستان تحصیل می کنند می توانند رزومه خوبی برای آینده شان بسازند.

مهاجرت تحصیلی به بلغارستان

پذیرش تحصیلی از دانشگاه های بلغارستان

برای اخذ پذیرش تحصیلی بلغارستان،متقاضی باید یکی از مقاطع زیر را انتخاب کند:

1-تحصیل در بلغارستان در مقطع کارشناسی:

دوره های کارشناسی دانشگاه های بلغارستان مانند ایران 4 ساله است و تنوع رشته های قابل تحصیل در این کشور بالاست.علاقه مندان می توانند در زمینه های مهندسی،علوم پزشکی،علوم محض،هنر،حقوق و مدیریتی و بسیاری رشته های دیگر مشغول به تحصیل در بلغارستان شوند.

لازم به ذکر است که دوره ها اکثرا به زبان بلغاری تدریس می شوند اما دوره های قابل ارائه با زبان انگلیسی نیز یافت می شود.

2-تحصیل در بلغارستان در مقطع کارشناسی ارشد:

تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد در بلغارستان 1 یا دو ساله بوده و علاقه مندان در رشته های متنوعی می توانند مشغول به تحصیل شوند.

همچنین لازم به ذکر است که رشته هایی که قابل ارائه به زبان انگلیسی هستند به مراتب خیلی بیشتر از رشته های لیسانس است.

دانشجویان می توانند پس از فارغ التحصیلی وارد بازار کار شوند و یا ورود به دوره های دکتری را انتخاب کنند.

3-تحصیل در بلغارستان در مقطع دکترا

پیش نیاز تحصیل در بلغارستان در مقطع دکتری داشتن مدرک ارشد است و معمولا این مقطع بیشتر از پژوهش و تحقیقات تشکیل شده است.برای اخذ پذیرش تحصیلی بلغارستان در مقطع دکترا لازم است که متقاضی از سطح خوبی در زبان بهره مندبوده و دارای رزومه قابل قبولی باشد.

جهت تحصیل در این مقطع باید بتوانید یک سوپروایزر پیدا کنید تا پذیرشتان را تکمیل کند و زیر نظر او مشغول به تحصیل باشید.دوره های دکتری تمام وقت و پاره وقت هستند و می توانند 3 الی 4 سال به طول بینجامند.

شرایط و مدارک لازم برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی بلغارستان 2022

برای دریافت نامه پذیرش از دانشگاه های بلغارستان نیاز به ارائه مدرک زبان،مدارک و رزومه تحصیلی،انگیزه نامه و توصیه نامه دارید.البته باید بگوییم که ممکن است سیستم هر دانشگاه با دانشگاه یا موسسه آموزش عالی دیگر تفاوت داشته باشد و مدارک کمتر یا بیشتری مورد نیاز باشد.بهتر است برای آگاهی از جدیدترین اطلاعات مربوط به پذیرش تحصیلی بلغارستان و شرایط ویزای آن با مشاورین هراگشت تماس بگیرید و یا فرم مشاوره رایگان را در انتهای صفحه تکمیل بفرمایید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی بلغارستان عبارت اند از:

  • پاسپورت معتبر و کپی آن
  • مدارک هویتی و مسافرتی
  • تمکن مالی 
  • نامه پذیرش تحصیلی از وزارت آموزش پرورش بلغارستان
  • رسید پرداخت شهریه (در صورتی که فاند نداشته باشید)
  • عدم سو سابقه
  • پرداخت هزینه های درخواست ویزا
شرایط اخذ ویزای تحصیلی بلغارستان

پس از تحصیل در بلغارستان امکان اقامت دائم وجود دارد

پس از اخذ پذیرش تحصیلی و اتمام تحصیل خود در بلغارستان می توانید وارد بازار کار شوید و اقامت موقت خود را تمدید کنید.در صورتی که شاغل باشید و بتوانید موفق به تمدید اقامت خود شوید پس از گذشت چند سال می توانید برای اقامت دائم بلغارستان اقدام کنید.

خدمات هراگشت در خصوص پذیرش تحصیلی بلغارستان

موسسه مهاجرتی هراگشت مفتخر است اعلام آمادگی برای کمک به شما در تمامی امور مهاجرتی از جمله پذیرش و مهاجرت تحصیلی به بلغارستان بکند.

ما با بهره گیری از تخصص،علم و تجربه تک تک افراد تیم مشاوره مان در زمینه های مختلف می توانیم بهترین روش های مهاجرت مناسب شرایطتان را پیش پای شما بگذاریم و در صورتی که علاقه مند باشید،شرایط تحصیلتان را در بلغارستان با اخذ ویزای تحصیلی مهیا سازیم.فقط کافی است با شماره های موجود تماس بگیرید و یا جهت اخذ مشاوره رایگان پذیرش تحصیلی بلغارستان فرم مشاوره رایگان را تکمیل و ارسال نمایید.

پذیرش تحصیلی بلغارستان
درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *