02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

پذیرش تحصیلی روسیه (هر آنچه باید بدانید)

آنچه در این مقاله میخوانیم
پذیرش تحصیلی روسیه

کشور روسیه شرایط مناسبی برای ادامه تحصیل دانشجویان و تحصیل در روسیه و دریافت پذیرش تحصیلی روسیه دارد به دلیل این که کشور روسیه نزدیک به ایران است مقصد بسیاری از دانشجویان ایرانی است.

قبل از هرچیزی برای دریافت پذیرش تحصیلی روسیه و ویزای تحصیلی روسیه با مشاورین هراگشت مشاوره کنید تا بهترین تصمیم را برای ادامه تحصیل خود بگیرید.

چرا تحصیل در روسیه

کشور روسیه به دلیل این که روابط سیاسی نزدیک با ایران دارد و از لحاظ فاصله زمانی به کشور ایران نزدیک است گزینه مناسبی برای دانشجویان ایرانی میباشد و از طرفی تحصیل در روسیه به دلیل دانشگاه های برتر از لحاظ سطح علمی و همچنین هزینه های پایین دانشگاه ها بهترین گزینه برای ایرانیانی است که میخواهند برای ادامه تحصیل مهاجرت کنند این نکته قابل اهمیت است که برای تحصیل در روسیه و دریافت پذیرش تحصیلی روسیه نیاز به داشتن مدرک زبان نیست در حال حاضر رشته های دندان پزشکی و رشته پزشکی بیشترین متقاضی را برای دریافت ویزای تحصیلی روسیه را دارند.

اطلاعات کلی در مورد پذیرش تحصیلی روسیه

اطلاعات کلی در مورد پذیرش تحصیلی روسیه به شرح زیر میباشد با هرا گشت همراه باشید.

مدرک زبان برای پذیرش تحصیلی روسیه

به طور کلی برای تحصیل در روسیه نیاز به مدرک زبان نمیباشد روسیه یک دوره عمومی برای دانشجویان بین المللی برگزار میکند که در این دوره زبان تدریس میشود و همچنین در کشور روسیه امکان تحصیل به زبان روسی و انگلیسی وجود دارد.

دوره پادفک در روسیه

دوره پادفک در روسیه 1 سال قبل از ورود به رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی است. این دوره شامل آموزش درس های زیست و شیمی به زبان روسی می باشد.
طول مدت این دوره دو ترم تحصیلی است و به منظور آشنایی با لغات تخصصی و دروس مقدماتی زیست، شیمی و فیزیک می باشد. البته دوره پادفک برای سایر رشته ها نیز بسته به نوع دانشگاه برگزار می شود.

ارزشیابی مدرک تحصیلی روسیه در ایران

دانشگاه های روسیه از نظر وزارت بهداشت ایران مشروط بوده و داشتن حداقل معدل های دیپلم و پیش دانشگاهی تعریف شده در وزارت بهداشت جهت ارزشیابی تحصیلی مدرک فارغ التحصیلان الزامیست.

ویزای تحصیلی روسیه

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت روسیه

مدارک لازم برای دریافت پذیرش تحصیلی روسیه

کشور روسیه مثل تمام کشور های دیگر قوانین خاصی برای دریافت پذیرش تحصیلی روسیه دارد متقاضی ابتدا باید مدارک مورد نیاز تحصیل در روسیه را داشته باشد سپس برای دریافت پذیرش تحصیلی روسیه اقدام کند.

در ادامه درباره مدارک تحصیل در روسیه بیشتر توضیح خواهیم داد. در روسیه اکثر دانشگاه ها به زبان روسی تدریس می شود و دانشگاه های روسیه در زمینه های تحقیقاتی و علمی بسیار معتبر می باشند. در مسکو و سنپترزبورگ به علت جذب بسیاری از دانشجویان بین المللی بسیاری از دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود.
برای ورود به کشور روسیه از جمله مدارک لازم جهت تحصیل در روسیه، ویزای تحصیلی روسیه می باشد و مناسب ترین ویزا ویزای دانشجویی روسیه می باشد. ویزاهای کشور روسیه با ارسال دعوت نامه صادر می گردد و میزبان این دعوت نامه های دانشگاه فرد متقاضی می باشد و برای تحصیل در روسیه در هر مقطعی فرد باید آخرین گواهی مدرک تحصیلی خود را داشته باشد.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی روسیه

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی روسیه به شرح زیر میباشد.

تحصیل در روسیه

مزایای دریافت پذیرش تحصیلی روسیه و تحصیل در روسیه

کشور روسیه دارای بیشترین جمعیت تحصیل کرده را دارد و بیش تر از نیمی از جمعیت روسیه تحصیلات عالی دارند و در حال حاضر بیشتر از 200000 دانشجوی بین المللی دارد مزایای دریافت پذیرش تحصیلی روسیه به شرح زیر میباشد.

تحصیلات عالی کشور روسیه و گستردگی علمی دانشگاه ها

دانشجویان با تحصیل در روسیه و دریافت پذیرش تحصیلی روسیه می توانند در کلیه حوزه ‎های دانشگاهی دانش عمیق و بنیادی کسب می کنند، همچنین روسیه دانشکده‌ های علمی قوی خود در زمینه های فیزیک، ریاضیات و علوم طبیعی دارد. روسیه در زمینه آموزش ریاضیدان، برنامه ‌نویس، فیزیکدان، شیمیدان، زمین‌شناس، مهندس، پزشک و متخصص علوم انسانی رهبر جهانی شناخته شده و در رتبه بندی‌های جهانی اثبات شده است.

طیف مطالعاتی گسترده کشور روسیه

متقاضیان بین‌ المللی جهت تحصیل در روسیه می‌ توانند از موارد زیر بهره مند شوند:

  • 766 دانشگاه در 82 منطقه کشور، از کالینینگراد تا ولادی‌وستوک
  • 205 رشته، از ریاضیات و علوم طبیعی تا هنرهای نمایشی
  • 657 رشته در دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد، تخصص و تحصیلات تکمیلی (دوره‌های پزشکی، دوره‌های افسری)، کارآموزی و دستیاری.
    همچنین دانشگاه‌ های کشور روسیه دوره‌ های آمادگی آموزش دوره‌های لیسانس، کارشناسی ارشد و دوره‌های تخصصی )، کلاس‌ های کوتاه مدت ترم تابستانی، یک ترم، مدارس تابستانی، دوره‌ های یادگیری زبان روسی، آموزش پیشرفت‌ های حرفه‌ ای و مهارتی را ارائه می‌ کند.
ویزای دانشجویی روسیه

شرایط تحصیل در روسیه

در سال های گذشته کشور روسیه مقصد مناسبی برای دانشجویان نبوده است ولی در سال های اخیر شرایط تحصیل در روسیه برای دانشجویان مخصوصا دانشجویان ایرانی بسیار خوب شده است،

استفاده از راه های گوناگون و فراهم آوردن سیستم تحصیلی بسیار عالی، کیفیت آموزشی بالا و هزینه های تحصیلی مناسب در موسسات عالی توجه افراد را برای تحصیل در روسیه جلب کرده است. اکنون کشور روسیه قطب علمی دنیا در نیمکره شرقی و جز بهترین کشورها برای ارائه خدمات تحصیلی می باشد.

امروزه افراد با اطلاع از شرایط تحصیل در روسیه، این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. یکی از شرایط تحصیل در روسیه وجود دانشگاه های بسیار با کیفیت و سطح علمی بسیار بالا است.
برای علاقه مندان ایرانی شرایط ادامه  تحصیل در کشور روسیه  بسیار مطلوب می باشد و همچنین هزینه تحصیل در روسیه  نسبت به کشورهای اروپایی بسیار اقتصادی تر می باشد.

از جمله شرایط دیگر برای تحصیل در روسیه و دریافت پذیرش تحصیلی روسیه

  • وجود دانشگاه‌ های معتبر و بین المللی در روسیه برای دریافت پذیرش تحصیلی
  •  هزینه تحصیل و زندگی در روسیه پایین می باشد.
  • وجود امکانات بسیار بالا در دانشگاه‌ های روسیه وجود دارد.
  • سطح بالای دانشگاه های روسیه از لحاظ علمی
  • درخواست آسان تقاضا در پذیرش دانشگاه های روسیه

 

سوالات متداول برای دریافت پذیرش تحصیلی روسیه و تحصیل در روسیه

با مرور اخبار 10 سال اخیر، شکی نیست که روسیه کشور بسیار امنی برای خارجیان محسوب می شود.

از 17 سال به بالا. از آن‌ جا که مبنای آموزش عالی در روسیه بر این است که هر کس در هر سنی از حق آموزش عالی برخوردار است.

درخواست مشاوره رایگان