02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

تحصیل در سوئد و شرایط اخذ پذیرش در 2022

آنچه در این مقاله میخوانیم
پذیرش تحصیلی سوئد و شرایط آن در سال 2022

در این مقاله قصد داریم اطلاعات مورد نیاز علاقه مندان به مهاجرت و اخذ پذیرش تحصیلی سوئد را تامین کرده و ببینیم که شرایط تحصیل در سوئد چگونه است؟هزینه های مهاجرت تحصیلی به سوئد چه مقدار برآورد می شود؟شرایط اقامت دائم سوئد پس از تحصیل چگونه است؟پس تا انتها با ما همراه باشید تا پاسخ این سوالات را در یابیم.

لازم به ذکر است که موسسه مهاجرتی هراگشت با استفاده از دانش و تجربه مشاورین مجرب خود همواره این آمادگی را دارد تا شرایط شما را به صورت خاص بررسی کرده و تا انتهای مسیر اخذ پذیرش تحصیلی سوئد همراه شما خواهد بود.

چرا پذیرش تحصیلی از سوئد یک گزینه مناسب است؟

همانطور که احتمالا می دانید کشور سوئد یکی از بهترین و بزرگترین کشورهای اروپایی به شمار می رود از این رو این کشور دارای یکی از بهترین نظام های آموزشی است و می تواند برای علاقه مندان به مهاجرت تحصیلی به اروپا و دانشجویان علاقه مند به تحصیل در بالاترین نظام های آموزشی جهان بهترین گزینه باشد.علاوه بر نظام آموزشی،سوئد شرایط زندگی و امنیت های متنوع اعم از اقتصادی بالایی دارد و از آنجایی که امکان اقامت دائم در سوئد پس از تحصیل وجود دارد،باز هم می تواند یک گزینه مناسب برای مهاجرت و زندگی باشد.

مهاجرت تحصیلی به سوئد

تحصیل در سوئد چه مزایایی به همراه خواهد داشت؟

مزایای پذیرش تحصیلی سوئد

پذیرش تحصیلی سوئد در مقاطع مختلف

مقاطع تحصیلی زیادی مانند دبیرستان،دوره لیسانس،ارشد،دکتری و حتی دوره های زبان وجود دارند که متقاضی می تواند برای آنها اقدام کند.البته هر کدام از این مقاطع هزینه ها و شرایط متفاوتی خواهند داشت.در ادامه به معرفی مقاطع تحصیلی در کشور سوئد خواهیم پرداخت.

1-پذیرش تحصیلی سوئد در مقطع کارشناسی (لیسانس)

سیستم آموزش عالی سوئد تحقیقات محور می باشد و این فرصت برای علاقه مندان ایرانی مهیا شده تا بتوانند با داشتن مدرک دیپلم در دوره های کارشناسی دانشگاه های سوئد نیز اقدام به اخذ پذیرش کنند.لازم به ذکر است که تنوع رشته های کارشناسی قابل قبول بوده و فرد می تواند در زمینه ای که به آن علاقه دارد به تحصیل و پژوهش بپردازد.

علاوه بر آن بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی زیادی برای دانشجویان کارشناسی در نظر گرفته شده که می توانند با سطح علمی خوب برای آنها اقدام کنید.

2-پذیرش تحصیلی سوئد در مقطع کارشناسی ارشد

مقطع فوق لیسانس نیز در سوئد مانند مقطع کارشناسی،محوریت پژوهشی همراه با یادگیری دانش لازم برای رشته مورد نظر است.دوره های ارشد معمولا دو ساله هستند و یک ترم جدا برای پایان نامه و تکمیل تحقیقات خواهند داشت.یکی از مزایای اخذ پذیرش تحصیلی سوئد این است که دانشگاه های این کشور با کارخانه ها و صنعت مستقیما در ارتباط هستند و دانشجو پس از اتمام تحصیل در سوئد سردرگمی نخواهد داشت.همچنین،در صورتی که شرایط علمی خوبی برخوردار باشید و برای کار پاره وقت در صنایع اقدام کنید،شانس استخدام دائمی شما پس از تحصیل بالا خواهد بود و می تواند گام بزرگی برای تکمیل مهاجرت تحصیلی شما به این کشور باشد.

دانشجویان می توانند با ارائه رزومه قوی از فاند ها و بورسیه های تحصیلی بیشتر نسبت به دوره لیسانس بهره مند شوند.

3-پذیرش تحصیلی سوئد در مقطع دکترا و فوق دکترا

پژوهش و تحقیق در این دوره از تمامی دوره ها بیشتر است و فرد باید از لحاظ علمی سطح بالایی داشته باشد.دانشجوی دکترا در سوئد بیشتر اوقات مشغول به انجام تحقیقات است و دوره تحصیل او عموما 4 سال طول خواهد کشید.دانشجویان این دوره ماهیانه حقوق دریافت خواهند کرد و مشکل مالی ای وجود نخواهد داشت.تسلط به زبان انگلیسی یک شرط لازم است و ممکن است تسلط به زبان سوئدی نیز مورد نیاز واقع شود.

4-پذیرش در دوره های زبان کشور سوئد

دوره های زبان انگلیسی در سوئد نیز وجود دارد که می توان برای پذیرش آن اقدام کرد.خوشبختانه سوئد برای ایرانیان ویزای این پذیرش را صادر می کند به همین دلیل سالانه متقاضیان ایرانی زیادی برای دوره های زبان دارد.برای اطلاعات دقیق تر و بیشتر،با مشاورین ما در ارتباط باشید.

شرایط و مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی سوئد در سال 2022

شرایط پذیرش تحصیلی سوئد به شرح زیر است:

شرایط و مدارک لازم تحصیل در سوئد

همچنین برای اخذ ویزای تحصیلی سوئد مدارک دیگری مانند پاسپورت معتبر،چند قطعه عکس،تمکن مالی و پر کردن فرم تقاضای ویزای تحصیلی سوئد و ارائه نامه پذیرش تحصیلی سوئد الزامی است.

مقطع تحصیلینمره آیلتس مورد نیاز
کارشناسی5.5 الی 6 به بالا
کارشناسی ارشدآکادمیک 6.5 به بالا
دکتراآکادمیک 7 به بالا

هزینه زندگی و تحصیل در سوئد

هزینه تحصیل برای متقاضضیان خارج از اتحادیه اروپا رایگان نیست و ملزم به پرداخت شهریه هستند.به طور متوسط می توان شهریه دانشگاه های سوئد را 8000 تا 16000 یورو برای رشته های مختلف تخمین زد.

خرج ماهیانه دانشجو نیز چیزی حدود 850 الی 1000 یورو خواهد بود.البته این هزینه ها به طور میانگین هستند و ممکن است شهر به شهر متفاوت باشند.به عنوان مثال زندگی در استکهلم هزینه های بیشتری دارد.پس انتخاب شهر مناسب اهمیت بسیاری دارد.

ویزای تحصیلی سوئد چیست و چگونه می توانیم برای آن اقدام کنیم؟

ویزای تحصیلی سوئد در حقیقت یکی نوع از انواع ویزا در سوئد است که فرد دارای آن می تواند با داشتن این ویزا اقامت در کشور سوئد جهت تحصیل داشته باشد.

برای اخذ این ویزا متقاضی ابتدا باید برای پذیرش تحصیلی خود از دانشگاه ها و موسسات سوئد اقدام کند و سپس این نامه را به همراه مدارک مورد نیاز دیگر به سفارت سوئد برده و فرم تقاضای ویزای تحصیلی سوئد را تکمیل کند.

در صورتی که نقص مدرکی وجود نداشته باشد و مامورین امور ویزا شما را تایید کنند،ویزای تحصیلی شما صادر شده و می توانید به کشور سوئد سفر کنید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی سوئد عبارتند از:

  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه نامه پذیرش
  • رسید پرداخت شهریه دانشگاه
  • ارائه SOP
  • تمکن مالی
  • مدارک هویتی و تحصیلی 
  • رسید پرداخت هزینه های دولتی 

اخذ پذیرش تحصیلی سوئد با موسسه هراگشت

علاقه مندان به تحصیل در سوئد می توانند با پر کردن فرم مشاوره،برای مهاجرت تحصیلی به سوئد مشاوره رایگان دریافت کنند و در صورت تمایل،مشاورین هراگشت در تمام مسیر همراه آنها خواهد بود.

اخذ پذیرش تحصیلی سوئد

سوالات متداول پذیرش تحصیلی سوئد

بسته به هر مقطع متفاوت است اما برای کارشناسی ارشد داشتن حداقل معدل 15 و یا نهایتا 14 الزامی است.البته معدل فقط یمی از پارامترهای رزومه شماست و معدل پایین را می توان با پارامترهای دیگر جبران کرد.

تا سال های پیش این امکان بود که تحصیل دانشجویان بین المللی در سوئد رایگان باشد اما امروزه نیاز به پرداخت شهریه است.خوشبختانه می توان با یک پذیرش درست و دریافت فاند و بورسیه،تحصیل در سوئد را برای خود رایگان کنید.

پس از اتمام تحصیل در صورتی که مهارت های لازم از جمله تخصص های مربوط به شغل خود و مهارت زبان لازم را کسب کرده باشید،می توانید در شرکت ها و کارخانه های سوئدی استخدام شوید.پس از چند سال می توانید ویزای کاری خود را به اقامت دائم سوئد تبدیل کنید.

دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه های سوئدی اجازه کار 20 ساعت در هفته را دارند.لازم به ذکر است این درآمد فقط بخشی از هزینه ها را پوشش می دهد و برای ادامه تحصیل باید پشتوانه مالی (چه از طرف خانواده،چه از طرف بورسیه و فاند اساتید) داشته باشید.

تحصیل در سوئد برای دانشجویان دکترا رایگان است اما برای مقاطع کارشناسی و ارشد،شهریه ای معادل 50000 الی 62500 کرون سوئد به ازای هر ترم اخذ خواهد شد.

بله،دوره هایی وجود دارند که به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

درخواست مشاوره رایگان