02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

پذیرش تحصیلی مجارستان | معرفی روش های مهاجرت تحصیلی به مجارستان

آنچه در این مقاله میخوانیم
پذیرش تحصیلی از دانشگاه های مجارستان

در این مقاله به بررسی جامع پذیرش تحصیلی مجارستان و شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان خواهیم پرداخت.این کشور به دلیل برخی ویژگی های مناسب تبدیل به یکی از مقاصد مهاجرتی افراد شده است و از این رو در ادامه به بررسی کلی ویژگی های یکی از این روش ها خواهیم پرداخت.

دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مجارستان نسبت به بقیه کشورهای اروپایی تعداد کمتری دارند ولی همان دانشگاه ها از یطح خوبی از آموزشات عالی در سطح جهانی برخوردا هستند.برخی از این دانشگاه ها گاها قدمت تاریخی دارند و دلیلش این است که موقعیت جغرافیایی مجارستان باعث شده همواره مرکز تبادل اندیشه،علم و فرهنگ بوده باشد.

چرا پذیرش تحصیلی مجارستان یکی از گزینه های مناسب برای مهاجرت است؟

امروزه دانشجویان بین المللی زیادی به دنبال اخذ پذیرش تحصیلی مجارستان هستند اما باید بررسی کرد که چرا این کشور محبوبیت زیادی پدا کرده است؟عواملی مانند موقعیت جغرافیایی خاص این کشور و قرار گرفتن در مرکز اروپا و هزینه های پایین زندگی و تحصیل نسبت به باقی کشورها باعص شده اند که توجه دانشجویان بین المللی به این کشور جذب شود.

حال که می دانیم می توان در یک کشور اروپایی با هزینه های مناسب تحصیل کنیم قدم بعدی این است که ببینیم چه شرایطی برای گرفتن پذیرش و ویزای تحصیلی مجارستان نیاز است از این رو در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

ویزای تحصیلی مجارستان

اخذ پذیرش در دانشگاه های مجارستان دو مزیت بزرگ دارد:

1- اجازه کار در مجارستان و هزینه های پایین تحصیل

2- امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستان با اخذ پذیرش در مقاطع مختلف دانشگاهی

پذیرش تحصیلی مجارستان در مقطع کارشناسی

تحصیل در دوره کارشناسی دانشگاه های مجارستان مانند ایران 3 الی 4 سال است و نیازمند داشتن مدرک دیپلم است.برای اخذ پذیرش تحصیلی مجارستان در مقطع کارشناسی نیازی به داشتن مدرک زبان نیست و حین تحصیل می توانید به یادگیری زبان انگلیسی یا آلمانی بپردازید.

نکته مهم در مورد دانشگاه های مجارستان این است که مدارک فارغ النحصیلی این دانشگاه ها مورد تایید سازمان بهداشت جهانی و بقیه مراکز بین المللی معتبر است و شما می توانید با ارائه مدرکتان به هر کجای اروپا سفر کنید و مشغول به کار و یا ادامه تحصیل شوید.

دانشجویان کارشناسی اجازه کار به مدت 20 ساعت در هفته در مجارستان را دارند که می تواند کمک هزینه ای برای شهریه و زندگی آن ها باشد که البته در ایام تعطیل می تواند این عدد افزایش پیدا کند.

از رشته های  محبوب در دوره لیسانس مجارستان می توان به رشته های پزشکی و پیش پزشکی اشاره کرد.متقاضیان می توانند با اخذ پذیرش تحصیلی در رشته پیش پزشکی و گذراندن این دوره،برای دوره پزشکی و آزمون های ورودی رشته پزشکی کشورهای آلمان،انگلیس،آمریکا و اتریش اقدام کنند.

پذیرش تحصیلی مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد

متقاضی برای اخذ پذیرش تحصیلی مجارستان در مقطع ارشد باید مدرک لیسانس معتبر ارائه دهد و این دوره ها مانند ایران 1 الی 2 سال به طول خواهد انجامید.برای کاهش ریسک ریجکتی ویزای تحصیلی مجارستان بهتر است رشته تحصیلی شما در مقطع ارشد مرتبط با رشته دوره لیسانس شما باشد.

پذیرش در دوره های فوق لیسانس نیز مانند دوره های لیسانس نیازی به مدرک زبان ندارد و دانشجویان می توانند زبان را در حین تحصیل بیاموزند.همچنین اجازه کار 20 ساعت در هفته و کار فول تایم در تعطیلات بین دو ترم به دانشجو داده می شود.

یکی از مزایای مهم تحصیل در مقطع ارشد دانشگاه های مجارستان،صدور ویزای همراه برای خانواده یا همسر دانشجو است.این ویزا که در بیشتر کشورهای دیگر صادر نمی شود بسیار مزیت بزرگی حساب می شود چرا که همراه می تواند دانشجو را چه در مسائل مالی و چه در زمینه های دیگر یاری دهد.

پذیرش تحصیلی مجارستان در مقطع دکترا

دوره دکترا در مجارستان 3 الی 5 سال طول خواهد کشید و پیشنهاد می کنیم برای دریافت کمک هزینه های تحصیلی و بورسیه های تحصیلی مجارستان،مدرک زبان با نمره بالا ارائه دهید.اما اگر قصد دارید خودتان شهریه هارا بپردازید امکان یادگیری زبان حین تحصیل نیز وجود دارد و مشکلی ایجاد نخواهد شد.

برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا مجارستان نیازمند ارائه مدرک تحصیلی مرتبط در مقطع ارشد دارید و علاوه بر آن باید رزومه تحصیلی خود را برای اساتید این کشور ارسال کنید.پس از اینکه استاد راهنما یا سوپروایزر شما را تایید کرد می توانید زیر نظر ایشان به ادامه تحصیل و پژوهش های خود بپردازید و ویزای تحصیلی مجارستان را دریافت نمایید.

دانشجویان دکترا اجازه کار 20 ساعت در هفته را دارند و می توانند با اخذ مجوز برای کار های پژوهشی نیز به همراه دریافت حقوق استخدام شوند و نیازهای مالی زندگی و تحصیل خود را برطرف نمایند.

شرایط و مدارک اخذ پذیرش تحصیلی مجارستان

برای گرفتن نامه پذیرش از مجارستان باید شرایط دانشگاه مورد نظر را بررسی کرد.اگر دوره به زبان انگلیسی یا آلمانی ارائه می شود،متقاضی باید مدرک زبان ارائه دهد.اما در شرایطی خاص بدون مدرک زبان نیز می توان اقدام نمود.

در هر صورت بهتر است شرایط زیر را داشته باشید:

  • آیلتس حداقل 6 یا معادل آن (6.5 یا 7 به بالا برای ارشد)
  • قبولی در آزمون ورودی (اگر رشته مورد نظر مانند پزشکی آزمون داشته باشد)
  • ارائه رزومه و مدارک تحصیلی 
  • انگیزه نامه و توصیه نامه برای مقطع دکترا
  • پرداخت هزینه اپلیکیشن فی
شرایط اخذ پذیرش تحصیلی مجارستان

اخذ اقامت دائم با پذیرش تحصیلی مجارستان

دانشجویان می توانند پس از فارغ التحصیلی به دنبال شغل مناسب خود گشته و مشغول به کار شوند.در صورتی که بتوانید مشغول به کار شوید پس از مدت زمان مشخصی می توانید اقامت دائم خود را دریافت کنید.

لازم به ذکر است که نه تنها بعد از اخذ اقامت مجارستان بلکه در حین تحصیل و با داشتن ویزای تحصیلی مجارستان می توانید همراه با خود به این کشور ببرید.

اقامت دائم مجارستان با پذیرش تحصیلی

سوالات متداول پذیرش تحصیلی مجارستان

تحصیل در مجارستان ملزم به پرداخت شهریه است اما می توانید از بورسیه های تحصیلی مجارستان و فاند اساتید به همراه کار در این کشور تحصیل را برای خود رایگان کنید.

رزومه خوب،معدل و نمره زبان بالا شانس اخذ بورسیه و ویزای تحصیلی مجارستان را بالا می برند.

گرفتن پذیرش بدون مدرک زبان کار دشواری است اما غیر ممکن نیست ولی باید حتما دارای دانش زبان در حد متوسط باشید.

حتی می توان برای دوره های زبان از مجارستان پذیرش گرفت و سپس به ادامه تحصیل پرداخت.

بله،اکثر دوره های بین المللی به زبان انگلیسی یا آلمانی ارائه می شوند.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *