02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

شرایط پذیرش تحصیلی هلند در 2022 | چگونه می توان در هلند تحصیل کرد؟

آنچه در این مقاله میخوانیم
شرایط تحصیل در هلند

تحصیل در هلند و معرفی شرایط و نحوه اخذ پذیرش تحصیلی هلند  موضوعاتی هستند که بسیاری از ایرانیان در سال های اخیر که بحث مهاجرت داغ شده به دنبال آن هستند از این رو تصمیم گرفتیم اطلاعات لازم را در این زمینه به شما انتقال دهیم.همچنین در صورتی که سوالی داشتید می توانید با ما تماس بگیرید تا یک مشاوره رایگان دریافت کنید.

شرایط عمومی تحصیل در هلند

هلند یکی از کشورهای پیشرفته دنیا و اروپاست و از این رو سیستم آموزش عالی سطح بالایی نیز دارد به طوری که هر کس موفق به گرفتن پذیرش از دانشگاه های هلند شود و تلاش و پشتکار از خود نشان دهد قطعا آینده خود را ساخته است و می تواند از موقعیت های شغلی سراسر جهان استفاده کند.

همچنین باید این نکته را اشاره کنیم که اکثر مهاجران به هلند از طریق تحصیل و کار موفق به مهاجرت شده اند از این رو تحصیل در هلند بسیار محبوب شده است.

شرایط پذیرش تحصیلی هلند

پذیرش تحصیلی هلند برای چه کسانی مناسب نیست؟

متقاضیان ممکن است در روند پذیرش تحصیلی و بعد از آن چالش هایی را تجربه کنند که ممکن است مناسب هر کسی نباشد به همین دلیل است که ما اصرار داریم قبل از هرگونه اقدام شرایط افراد بررسی شده و تحقیقات لازم صورت بگیرد.به دنبال تحصیل در هلند نباشید اگر:

1-یادگیری زبان هلندی یا آلمانی برایتان دشوار است

برای اینکه بتوانید در این کشور زندگی کنید و یا آموزش های لازم را از اساتید خود دریافت کنید باید یکی از دو زبان هلندی یا آلمانی بدانید که یادگیری این دو به جز تلاش مستمر و پشتکار و صبر زیاد میسر نیست.بنابراین اگر نمی توانید زبان جدید یاد بگیرید هلند برای تحصیل شما مناسب نیست.

2-محدودیت مالی دارید و رزومه قوی ای ندارید

کشور هلند را می توان یکی از گرانترین کشورهای اروپا در تمامی زمینه ها دانست.برای اینکه بتوانید از پس هزینه های زیاد تحصیل و زندگی در هلند بر بیایید،لازم است که شرایط مالی خود را ارزیابی کنید و اگر رزومه ضعیفی دارید به طوری که نمی توانید از بورسیه های هلند استفاده کنید،بهتر است هلند را فراموش کنید.

مزایای تحصیل در هلند

حال که معایب تحصیل را گفتیم بد نیست که انصاف داشته باشیم و مزیت های پذیرش تحصیلی هلند را با هم بررسی کنیم.

  • اعتبار بالای مدرک فارغ التحصیلی در سطح بین المللی
  • امکان اخذ اقامت دائم پس از تحصیل
  • اعتبار بالای پاسپورت هلند
  • صدور ویزای همراه 
  • امکان کار پاره وقت 20 ساعت در هفته و 30 ساعت برای دانشجویان دکترا
  • امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های بین المللی
مزایای پذیرش تحصیلی هلند

مدارک و شرایط لازم اخذ پذیرش تحصیلی هلند

برای ایرانیان در سال 2022 امکان تحصیل در سه مقع کارشناسی،ارشد و دکترا وجود دارد.البته می توانید فرزندانتان را برای مقاطع قبل از دانشگاه نیز به هلند بفرستید اما اینکار هزینه بالایی خواهد داشت.

پذیرش تحصیلی هلند مقطع لیسانس

برای دانشجویان کارشناسی می توان گفت که آیلتس 5.5 به بالا (در صورتی که در دانشگاه های بین المللی علاقه مند به تحصیل هستید) و یا زبان های هلندی یا آلمانی نیاز است.همچنین مدرک دیپلم به همراه ریزنمرات نیاز است و لازم به ذکر است که معدل دیپلم دانشجویان نباید کمتر از 13 باشد.

معمولا نمی توان برای بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی اقدام کرد و متاسفانه دانشجویان کارشناسی اجازه کار موقت نیز در هلند ندارند.

توجه کنید با اینکه می توان برای دوره های آمادگی زبان هلندی پیش از شروع دانشگاه پذیرش گرفت اما صدور ویزا برای ایرانیان ممکن است دشوار باشد در نتیجه اگر مدرک زبان از قبل داشته باشید بهتر است.

پذیرش تحصیلی هلند مقطع ارشد

دوره های ارشد معمولا دو ساله هستند و تنوع رشته ای در این مقطع بالاست.بخش زیادی از تحصیل به صورت تئوری است هر  چند که نسبت به لیسانس کارهای تحقیقاتی خیلی بیشتری صورت خواهد گرفت و برای فارغ التحصیلی دانشجویان موظف اند که یک پایان نامه قابل قبول ارائه دهند.در جدول زیر شرایط و مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی هلند را مشاهده خواهید کرد:

عنوانتوضیحات تکمیلی
مدرک زبانآیلتس 6.5 به بالا یا معادل آن (یا مدرک زبان هلندی)
گذراندن کارشناسیترجمه مدرک کارشناسی و داشتن معدل 13 به بالا
توصیه نامهدو عدد توصیه نامه از اساتید خودتان
انگیزه نامهنامه SOP که باید حرفه ای نگارش شود

پذیرش تحصیلی هلند مقطع دکترا

دکترا دوره ای است که تحصیل رایگان در هلند در این مقطع ساده تر است و دانشجویان می توانند با داشتن رزومه قوی حقوق دریافت کنند و یا از فاندهای اساتید استفاده کنند به طوری که هزینه شهریه و زندگی به طور کامل پوشش داده شود.

این دوره ها معمولا 3 الی 5 ساله هستند و بخش پژوهشی آن از همه مقاطع قبلی بیشتر است.دانشجویان موظف اند در انتها پایان نامه ای را که زیر نظر استاد راهنما (سوپروایزر) نگارش کرده اند با مستندات علمی و پژوهشی خود دفاع کنند.

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی هلند برای دکترا را در ادامه ببینید:

عنوانتوضیحات تکمیلی
مدرک زبانآیلتس 7 به بالا یا معادل آن (یا مدرک زبان هلندی)
گذراندن کارشناسی ارشدترجمه مدرک کارشناسی و داشتن معدل 13 به بالا
توصیه نامهدو یا سه عدد توصیه نامه از اساتید خودتان
انگیزه نامهنامه SOP که باید حرفه ای نگارش شود

نحوه پذیرش تحصیلی دکترا به این صورت است که باید یک استاد راهنما یا سوپروایزر بیابید که سرپرستی شما و پایان نامه شما را بر عهده بگیرد.برای اینکار لازم است که رزومه اساتید مختلف را بررسی کنید و استادی که در مقالات و تحقیقاتش بیشترین شباهت به سوابق کاری و پژوهشی و یا علایقتان دارد را انتخاب کرده و به صورت حرفه ای شروع به مکاتبه از طریق ایمیل بکنید.

هزینه تحصیل در هلند

هلند سیستم آموزشی بسیار پیشرفته ای دارد به طوری که مدرک آن ارزش بالایی خواهد داشت.شهریه تحصیل به طور میانگین در ادامه آورده شده است:

مقطعهزینه تحصیل دانشجویان بین المللی
کارشناسی8 الی 10 هزار یورو در سال (32 الی 40 هزار یورو در مجموع)
کارشناسی ارشد12 الی 13 هزار یورو در سال (در مجموع 24 الی 26 هزار یورو)
دکترابا داشتن رزومه خوب رایگان
رشته های مدیریتی و MBA13 الی 17 هزار یورو

هزینه زندگی دانشجویی در هلند

هزینه زندگی در هلند آن هم به صورت دانشجویی می تواند بسیار بالا باشد اما خب در عوض خدمات رفاهی بسیاری دریافت خواهید کرد و کیفیت زندگی بسیار بالا خواهد بود.اگر سرمایه دارید اما از کافی بودن آن برای تحصیل در هلند شک دارید می توانید به جدولی که در ادامه برای شما عزیزان آماده کرده ایم نگاهی بیندازید:

عنوانمخارج
اجاره آپارتمان یک خوابه مرکز شهر1045 یورو
آپارتمان یک خوابه حاشیه شهر830 یورو
یک وعده غذا سفارشی از تهیه غذا15 یورو
اینترنت با کیفیت35 یورو
یک ست لباس اسپرت (تیشرت،شلوار و کفش)220 یورو

پذیرش تحصیلی هلند و اقامت دائم

صرف داشتن پذیرش تحصیلی هلند شما نمی توانید برای اقامت دائم این کشور اقدام کنید بلکه باید ابتدا برای اقامت موقت از طریق ویزای تحصیلی هلند وارد پروسه مهاجرت شوید.سپس باید دوره تحصیلی خود را به پایان برسانید و پس از آن به دنبال کار بگردید تا ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهید.در صورتی که مجموع تحصیل و کارتان در هلند به مدت زمان معینی برسد می توانید با فیش حقوقی و مدارک ششخصی خود برای اقامت دائم هلند اقدام کنید.

پذیرش تحصیلی هلند و اقامت دائم

جمع بندی پذیرش تحصیلی هلند

شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در هلند را بررسی کردیم و گفتیم که بزرگترین چالش های اخذ پذیرش تحصیلی هلند زبان و تمکن مالی است.اگر محدودیت های مالی دارید ناچار هستید که بورسیه های تحصیلی بگیرید و گرفتن آنها نیازمند یک رزومه قوی است.

با تکمیل فرم مشاوره رایگان می توانید اطلاعات مورد نیاز خود را برای مهاجرت تحصیلی به هلند به دست آورید و همچنین می توانید با ارسال رزومه خود بهترین گزینه ها و روش های مهاجرتی را دریافت کنید.در صورتی که تمایل داشته باشید،هراگشت می تواند تمامی امور ثبت نام برای دانشگاه های هلند را انجام دهد و خدمات ویژه دیگری نیز مانند پیدا کردن بهترین رشته ها و دانشگاه ها، نگارش حرفه ای انگیزه نامه و آموزش نکات ضروری جلسه مصاحبه را ارائه دهد.

سوالات متداول در خصوص پذیرش تحصیلی هلند

خیر،در صورتی که نتوانید از بورسیه های تحصیلی موجود در هلند بهره ببرید،باید برای تحصیل خود شهریه پرداخت کنید.

رشته های مهندسی ،IT مدیریتی و امور مالی شانس بالایی برای پذیرش تحصیلی هلند دارند.

حقیقتا معدل یکی از فاکتورهای پذیرش و رزومه دانشجو است.معمولا معدل زمانی اهمیت بیشتری دارد که می خواهید وارد فضای رقابتی بورسیه شوید اما با این حال ممکن است دانشگاه های هلند کفی را برای معدل در نظر گرفته باشند به همین خاطر بهتر است که سایت دانشگاه مورد نظر را چک کرده و معدل مورد نیاز را آنجا پیدا کنید.عموما معدل کف چیزی حدود 12 الی 13 است اما اگر کمتر از این مقدار هستید اما رزومه تان در پارامترهای دیگر قوت دارد،می توانید ایمیل بزنید و درخواست مجوز برای اپلای هلند بکنید.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *