02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

کشور آمریکا برای زندگی همه قشرها مناسب است؟

آنچه در این مقاله میخوانیم
کشور آمریکا برای زندگی همه قشرها مناسب است؟

در این مقاله به طور اجمالی نگاهی داریم بر هزینه‌های زندگی در کشور آمریکا از ابتدایی‌ترین نیازها تا هزینه‌های اقامت و بیمه و…. ، این که به طور متوسط یک فرد و یا خانواده با چه مقدار درآمد می‌توانند در کشور آمریکا زندگی کرده و اینکه یک فرد به طور متوسط چه میزان در آمدی در ماه در این کشور دارد. همان‌طور که تابه‌حال حتماً شنیده باشید و یا جسته‌وگریخته در فیلم‌ها و سریال‌های تولید آمریکا دیده باشید هزینه‌های زندگی در این کشور متناسب با ایالتی است که در آن زندگی می‌کنید که از بیشترین هزینه در ایالت هاوایی و کمترین هزینه در ایالت می‌سی‌سی‌پی تقسیم می‌شود، در این مقاله قصد بر مقایسه دانه به دانه این ایالت‌ها را نداریم و صرفاً یک متوسط کلی را بیان می‌کنیم.

وضعیت مسکن در آمریکا

اگر بخواهید در کشور آمریکا صاحب یک منزل بشوید چندین فاکتور معمولاً در نظر گرفته می‌شود مانند منطقه تحصیلی (اگر دارای فرزند هستید) ، نزدیکی به ایستگاه‌های مترو، امنیت، بازار کار و …
به نقل از Zillow متوسط قیمت مسکن برای خرید به قیمت 298.933 دلار است که البته این قیمت‌گذاری برای خانه‌های کلاس متوسط در نظر گرفته شده است پس اگر بخواهید در کشور آمریکا صاحب‌خانه بشوید حداقل نزدیک به 300 هزار دلار سرمایه احتیاج دارید که بازهم در این مورد ایالت هاوایی گران‌ترین ایالت و وست ویرجینیا با 107.927 هزار دلار ارزان‌ترین ایالت آمریکا به شمار می‌رود. اما نگران نباشید همیشه گزینه اجاره کردن هم در دسترس شما است.
به دلیل شرایط کووید -19 اجاره‌ها در شهرهای بزرگ و گران کشور آمریکا به‌شدت کاهش‌یافته است به طوری که به طور مثال در شهر نیویورک اجاره‌بهای هر آپارتمان با 21% کاهش نسبت به سال قبل و همچنین سان‌فرانسیسکو 27% درصد کاهش سال‌به‌سال داشته است (3.4% ماهانه).
به‌طورکلی از نیویورک، سانفرانسیسکو، لوس آنجلس، بوستون و واشنگتن‌دی‌سی می‌توان از گران‌ترین شهرها و ایالات برای اجاره کردن یک‌خانه نام برد. منطقه کلمبیا با میانگین 3234 دلار در ماه برای یک آپارتمان یک‌خوابه است این عدد برای ماساچوست 1995 و برای کالیفرنیا 1777 دلار است در ایالت‌های دیگر مانند هاوایی 1687 و برای نیوجرسی 1595 دلار است. از بین پنج ایالت ارزان کشور آمریکا می‌توان به وست ویرجینیا 628$ دلار، مونتانا 678 دلار، اوکلاهاما 699 دلار وایومینگ و کانزاس را به ترتیب با 706 و 713 دلار نام برد.

وضعیت بیمه در آمریکا

این که چه مقدار پول بابت هزینه بیمه‌های درمانی مصرف می‌شود بازهم در سراسر آمریکا و بسته به این که از چه بیمه‌ای استفاده می‌شود متفاوت است ولی به صورت میانگین برای یک خانواده 4 نفره هزینه سالیانه20.576 دلار است که البته حقوق دریافتی شما می‌تواند 71% این هزینه را پوشش بدهد. بیشترین مقدار برای بیمه یک فرد 27 ساله در ایالت وایومینگ با 723$ و کمترین آن در نیو مکزیک. با 282$ بود.

هزینه تأمین غذا در آمریکا

این که چه مقدار شما در ماه هزینه خوردوخوراک خودتان می‌کنید کاملاً بستگی به سلیقه و ذائقه شما، سن شما، عادات غذایی شما دارد به طور میانگین در کشور آمریکا میزان پول مصرفی برای هزینه‌کردن در ارتباط با خریدکردن خواروبار 355.50 دلار است. این عدد می‌تواند در ایالت‌های مختلف کم و با بیشتر باشد، افرادی که در ایالت هاوایی، هونولولو هستند (556.76) دلار را صرف خوراک خود می‌کنند و افرادی که در نیو همپشایر منچستر هستند 183 دلار را صرف خوراک خود می‌کنند. مقدار هزینه مصرف شده در خوراک در آمریکا ارتباطی با کوچکی و یا بزرگی آن شهرها ندارد.

وضعیت شغلی در کشور آمریکا

شاید مهم‌تر از آن که میانگین هزینه زندگی در یک کشور چقدر است این است که چه مقدار از این هزینه‌ها را می‌توان از طریق کار جبران کرد و همان‌طور که در این مقاله مشاهده کردید زندگی در آمریکا می‌تواند هم به‌شدت و سرسام‌آور گران باشد و هم می‌تواند به همان نسبت ارزان باشد و خب این ارزانی و گرانی‌ها نسبت مستقیم با درآمد مردمان آن ایالت‌ها دارد.
طبق آمار رسمی متوسط در آمد در آمریکا به طور پایه برای هر فرد 865 دلار در هفته در ازای کار تمام‌وقت است که این عدد به طور سالیانه در سال 2019،( 35.977دلار) بود که این اعداد در ایالات مختلف متفاوت هست به طور مثال در ایالت واشنگتن در سال برای یک فرد 85.203 دلار، نیویورک67.884 دلار و لویزیانا این عدد 47.905 دلار است که همان‌طور که در همین مقاله گفته شد این اعداد می‌توانند زندگی معمولی شما را تأمین کنند.

در آخر:

در مجموع می‌توان گفت هزینه‌های زندگی بسته نوع زندگی، خواسته‌های شما، سن شما و علایق شما متفاوت باشد همچنین در این میان ایالت انتخابی شما تأثیر بسزایی در میانگین مخارج شما دارد ولی یک جمله را با صراحت می‌توان گفت که با در آمدی متوسط شما می‌توانید زندگی‌ای راحت را داشته باشید و از پس هزینه‌های زندگی چه آن‌هایی که مهم‌تر هستند مثل مسکن (به طور 100% ای) خوراک (به طور 100%) ای و هزینه بیمه درمانی (71% به بالا) و حتی هزینه‌های جانبی مانند خرید خودرو، بیمه خودرو، مسافرت و غیره بر بیایید.

 

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *