02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

خرید پاسپورت دومینیکا | هزینه و شرایط اقامت دومینیکا 2022

آنچه در این مقاله میخوانیم
خرید پاسپورت دومینیکا

خرید پاسپورت دومینیکا اقدامی قانونی است که از سال 1993 برای تمام افراد جهان امکان‌پذیر شده است که طی چهار تا شش ماه بدون نیاز به بازدید از این کشور به دست شما خواهد رسید.

با اخذ پاسپورت دوم دومینیکا از مزایای بی‌شماری بهره‌مند می‌شوید که در ادامه به طور کامل بررسی شده است.

پاسپورت دومینیکا چیست؟

دومینیکا یکی از کشورهای حوزه کارائیب است که شهرتی بین‌المللی دارد و چندین سال است که پاسپورت دومینیکا برای خریداران و سرمایه‌گذاران صادر می‌شود و آنها می‌توانند بدون نیاز به ویزا به بسیاری از کشورهای جهان سفر کنند.

برنامه شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری کاملاً قانونی است و در قوانین این کشور ثبت شده است و ازآنجایی‌که قوانین محلی هیچ محدودیتی برای داشتن تابعیت دوگانه ایجاد نمی‌کند، اخذ تابعیت دوم از طریق سرمایه‌گذاری در دومینیکا بدون مشکل انجام می‌شود. پس خریداران نیازی به انصراف از تابعیت فعلی خود نخواهند داشت.

نگاه اجمالی به پاسپورت دومینیکا

مدت زمان فرآیندسفر بدون ویزانوع سرمایه گذاریهزینهامکان صدور ویزای خانوادهاعتبار پاسپورت
4 الی 6 ماهبیش از 140 کشور از جمله کشورهای حوزه شنگن، انگلستان، سنگاپور و هنگ کنگکمک به دولت دومینیکا یا خرید ملک100000 دلار آمریکادارد10 سال

درباره دومینیکا (دومینیکا کجاست؟)

پایتخت این جزیره کوچک روسو نام دارد و مساحت آن تنها 750 کیلومترمربع است. این جزیره دارای طبیعتی بکر و زیبا است که سالانه توریست‌های زیادی را به خود جذب می‌کند. اما مهم‌ترین دلیل شهرت دومینیکا پاسپورت این کشور و مزایای آن است.

زبان رسمی این کشور انگلیسی است و زبان‌های کریول دومینیکایی و فرانسوی نیز به عنوان زبان‌های گفتاری استفاده دارند.

جزیره دومینیکا از دیدگاه زمین‌شناسی جوان‌ترین جزیره آنتیل کوچک است و به این خاطر فعالیت‌های آتشفشانی و زمین‌گرمایی هنوز در آن دیده می‌شود. دریاچه جوشان، که دومین چشمه آب‌گرم دنیا است در دومینیکا واقع شده‌است.

توجه کنید که دومینیکا با جمهوری دومینیکن متفاوت است و این دو را ا هم اشتباه نگیرید.

برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

تصاویر کشور دومینیکا

مزایای پاسپورت دومینیکا

 1. سرمایه‌گذار ملزم به سفر به دومینیکا نیست و این مزیت جلوی هزینه‌های بسیاری را گرفته و در زمان نیز صرفه‌جویی می‌کند. دومینیکا کشوری است که نسبت به تابعیت قبلی و آتی متقاضی اهمیت نمی‌دهد و سرمایه‌گذار آزاد است هرجا که می‌خواهد زندگی کند.
 2. علاوه بر مورد گفته شده، فرد هیچ نیازی به دانستن زبان، داشتن سنی خاص، تجربه مدیریت کسب‌وکار و داشتن مدرک تحصیلی و مصاحبه اجباری ندارد.
 3. دومینیکا با داشتن دموکراسی و اقتصادی امن یکی از کشورهایی است که استانداردهای بالای زندگی را داراست.
 4. کسانی که پاسپورت دومینیکا را اخذ کنند اما در این کشور ساکن نشوند از پرداخت هرگونه مالیات معاف هستند.
 5. خرید پاسپورت دومینیکا ارزان‌ترین راه برای اخذ شهروندی یک کشور معتبر خارجی از طریق سرمایه‌گذاری است.
 6. افراد خانواده سرمایه‌گذار می‌توانند از مزایای پاسپورت دومینیکا استفاده کنند. فقط لازم است با پرداخت هزینه جزئی و تحویل مدارک، پاسپورت خود را دریافت کنند. اگر بعد از اخذ پاسپورت، سرمایه‌گذار صاحب فرزند شود و یا کسی با فرزندان او ازدواج کند، درهرصورت پاسپورت دومینیکا به آنها تعلق خواهد گرفت.
 7. با خرید پاسپورت دومینیکا، تابعیت مادام‌العمر دریافت خواهید کرد و ملزم به تمدید پاسپورت دومینیکا نخواهید بود.
 8. دومینیکا یکی از موقعیت‌های منحصربه‌فرد برای افراد جهت تجارت و برنامه‌ریزی‌های مالیاتی است. از جمله موقعیت‌‌های اقتصادی و تجاری منحصربه‌فردی که افراد با تابعیت دومینیکا می‌توانند داشته باشند، حق خریدوفروش ملک دلخواه در این کشور به‌عنوان یک شهروند، سیستم بانکداری به‌شدت محرمانه و عدم اخذ مالیات‌بردرآمد، ارث، کار، هدیه و غیره در خارج از کشور دومینیکا است. همچنین دومینیکا مکانی فوق‌العاده عالی برای بیزینس با امریکا است، زیرا هر 2 محدوده زمانی و کد شماره‌گیری بین‌المللی (۱+) یکسانی دارند.
 9. پروسه تحویل پاس دومینیکا کوتاه‌مدت است و نهایتاً شش ماه زمان می‌برد.
 10. پاسپورت دومینیکا مستقیماً اقامت دومینیکا را برای شما به همراه دارد و دیگر نیازی به آزمون‌های شهروندی و گذراندن مراحل مختلف اداری نخواهید داشت.
 11. با تسلط به زبان انگلیسی به‌راحتی در این کشور زندگی خواهید کرد.
 12. خریدار حق رأی خواهد داشت و خدمت سربازی در دومینیکا برای شهروندان اجباری نخواهد بود.
 13. پاسپورت دومینیکا می‌تواند اقامت آسان کشورهای دیگر را نیز برای شما فراهم کند. کشورهایی مانند انگلیس، برمودا، کشورهای آمریکای جنوبی، باهاما، سوئیس و … همگی برای شهروندان دومینیکا اقامت آسان در نظر گرفته‌اند.
 14. اعتبار پاسپورت دومینیکا بسیار بالا بوده و به کشورهای زیادی می‌توانید بدون ویزا سفر کنید.
عکس پاسپورت دومینیکا

کشورهای مجاز با پاسپورت دومینیکا

قدرت پاسپورت دومینیکا یکی از مهم‌ترین دلایلی است که سرمایه‌گذاران را به این کشور جذب می‌کند و در حال حاضر رتبه پاسپورت دومینیکا 31 است.

همان‌طور که در بالا توضیح دادیم دلیل اصلی بالا بودن اعتبار پاسپورت دومینیکا، ورود راحت و بدون ویزا به بیش از 140 کشور در سراسر دنیا است. دارندگان این پاسپورت از کلیه الزامات شینگن معاف هستند و بدون مشکل می‌توانند وارد مناطق شینگن شوند.

علاوه بر کشورهای حوزه شینگن، پاسپورت دومینیکا این امکان را فراهم می‌سازد که فرد بدون ویزا به روسیه و انگلیس نیز سفر کند.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر درباره لیست کشورهایی که می توانید با گذرنامه دومینیکا بدون ویزا به آنها سفر کنید می توانید اینجا کلیک کنید.

شرایط پاسپورت دومینیکا

بخش 101 قانون اساسی دومینیکا و بخش 8 و اصلاحیه 20 (1) قانون شهروندی برنامه سرمایه‌گذار را در قانون تعریف می‌کند که به طور قانونی به افراد واجد شرایط شهروندی فوراً اقامت دومینیکا اعطا می‌کند.

واحد شهروندی دومینیکا توسط سرمایه گذاری (CBIU)، یک مرجع دولتی اخیراً در وزارت دارایی تأسیس شده است، همه مقررات تحت برنامه گذرنامه را اجرا می کند و نهاد نظارتی است که تضمین می کند فقط متقاضیان شایسته پذیرفته می شوند. برای اینکه واجد شرایط در نظر گرفته شود، متقاضی اصلی باید حداقل 18 سال سن داشته باشد و باید تمام شرایط مهاجرت دومینیکا که در زیر ذکر شده است را داشته باشد.

عدم سو سابقه کیفری

برای حصول اطمینان از اینکه فقط به افراد مناسب شهروندی داده می شود، دولت دومینیکا یک آژانس تحقیقاتی خصوصی برجسته دارد که رویه ای جامع را برای همه متقاضیان بالای 18 سال انجام دهد. تنها افرادی که سابقه کیفری ندارند و وجوه آنها به طور قانونی استخراج شده است مجاز به اخذ تابعیت در این کشور خواهند بود.

سلامت جسمی و روحی

برای تایید ملیت دومینیکا، متقاضیان باید از سلامتی عالی برخوردار باشند و باید نشان دهند که از هیچ بیماری مسری رنج نمی برند.

سرمایه گذاری مالی در دومینیکا

برای واجد شرایط بودن برای شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری، متقاضی یا باید کمک قابل‌توجه اقتصادی به صندوق دولتی بکند یا املاک و مستغلات تأیید شده در جزیره را خریداری کند. در هر دو مورد متقاضی باید قبل از درخواست برنامه سرمایه‌گذاری، به طور رسمی متعهد به انجام سرمایه‌گذاری شود، اما نیازی به پرداخت کامل تا قبل از تأیید نهایی نخواهد داشت.

فرزندان و والدین سرمایه گذار باید شرط سنی را دارا باشند

سن فرزندان خریدار پاسپورت دومینیکا باید زیر 30 سال باشد.

اگر متقاضی قصد دارد برای پدر و مادر خود پاسپورت دومینیکا دریافت کند، آنها باید حتما بالای 55 سال سن داشته باشند.

راه‌های اخذ تابعیت دومینیکا با سرمایه‌گذاری

برای دریافت پاسپورت دوم از کشور دومینیکا، ۲ گزینه سرمایه‌گذاری وجود دارد. متقاضیان می‌توانند باتوجه‌به بودجه و برنامه‌ریزی خودشان، یکی از این ۲ روش‌ را انتخاب کنند.

کمک مالی غیر قابل بازگشت به صندوق دولتی دومینیکا

سرمایه گذاری در دومینیکا

صندوق تنوع اقتصادی دومینیکا (EDF) پروژه های بخش دولتی و خصوصی در کشور را در تلاش برای افزایش توسعه ملی و حمایت از پیشرفت اجتماعی و امنیت مالی جزایر تامین مالی می کند. پروژه های بخش دولتی که برای تامین مالی توسط این صندوق شناسایی شده اند شامل بازسازی بیمارستان محلی، ساخت مدارس جدید، ساخت استادیوم ورزشی ملی، و ارتقای صنعت دریایی جزیره دومینیکا است. پروژه‌های بخش خصوصی که توسط صندوق تامین مالی می‌شوند، عمدتاً بر پیشرفت بخش‌های فناوری اطلاعات، گردشگری و کشاورزی کشور متمرکز هستند.
برای واجد شرایط بودن برای شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری تحت این گزینه، کمک های پولی غیر قابل استرداد زیر باید به صندوق تنوع اقتصادی پرداخت شود:

شرایط متقاضیهزینه پاسپورت دومینیکا
یک فرد مجرد100000 دلار آمریکا
متقاضی اصلی و همسر150000 دلار آمریکا
متقاضی به همراه همسر و حداکثر دو فرزند175000 دلار آمریکا
افراد تحت تکفل اضافیهر کدام 25000 دلار آمریکا
خواهر و برادر واجد شرایط 18 تا 25 سالهر کدام 50000 دلار آمریکا

این مبالغ به طور قابل‌توجهی کمتر از هزینه اخذ پاسپورت کشورهای دیگر با اعتبار مشابه است و به همین دلیل است که پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان محبوبیت زیادی دارد.

برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا ارزش شگفت انگیزی را برای شرکت کنندگان خود ارائه می دهد، و هیچ برنامه شهروندی سرمایه گذار معتبر دیگری چنین معیارهای سرمایه گذاری مقرون به صرفه ای را ندارد که دومینیکا را ارزان ترین برنامه شهروندی بر اساس سرمایه گذاری در جهان می کند. هزینه شهروندی دومینیکا احتمالاً در سال های آتی به میزان قابل توجهی افزایش می یابد و قیمت های کشور را با سایر برنامه های شهروندی کارائیب مطابقت می دهد و به همین علت به شما پیشنهاد می دهیم اگر واجد شرایط هستیذ زودتر اقدام کنید.

متقاضیانی که تحت گزینه کمک مالی دولتی درخواست می کنند باید با پرداخت کل مبلغ مشخص شده توسط برنامه ظرف 30 روز پس از دریافت موافقت نامه اصولی از CBIU موافقت کنند. با این حال، تا زمانی که متقاضی مرحله بررسی دقیق را گذرانده و در اصل به طور رسمی تأیید نشده باشد، نیازی به مشارکت واقعی ندارند. پس از دریافت رسمی تاییدیه مشروط CBIU، کمک های مالی از طریق حواله سیمی به حساب سپرده دولتی تعیین شده در بانک تجاری ملی دومینیکا واریز می شود. اگر درخواستی رد یا پس گرفته شود، کل مبلغ واریزی منهای هزینه درخواستی ناچیز در عرض یک ماه پس از رد یا انصراف به داوطلب بازپرداخت خواهد شد. در صورت موفقیت آمیز بودن درخواست، تنها پس از امضای سوگند نامه وفاداری قبل از سردفتر اسناد رسمی و صدور گواهینامه تابعیت و همچنین گذرنامه برای متقاضی اصلی و خانواده آنها، پول توسط دولت از حساب امانی برداشته می شود.

خرید ملک در دومینیکا و اخذ اقامت

خرید ملک در دومینیکا

برای واجد شرایط بودن برای شهروندی دومینیکن تحت گزینه سرمایه گذاری در املاک، متقاضی باید املاک و مستغلات تایید شده در این کشور را به قیمت حداقل 200000 دلار خریداری کند و مالکیت خود را برای حداقل سه سال حفظ کند. اگر متقاضی به مدت پنج سال مالکیت خود را حفظ کند، واجد شرایط فروش مجدد ملک تحت شهروندی با برنامه سرمایه گذاری است. هزینه های درخواست دولتی زیر هنگام درخواست برای برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا در دسته املاک و مستغلات پرداخت می شود:

شرایط متقاضیهزینه درخواست دولتی برای خرید ملک
یک فرد مجرد25000 دلار آمریکا
همسر10000 دلار آمریکا
متقاضی به همراه همسر و حداکثر دو فرزند35000 دلار آمریکا
خانواده تا 6 نفر50000 دلار آمریکا
خانواده 7 نفره و بیشتر70000 دلار آمریکا
خواهر و برادر واجد شرایط 18 تا 25 سالهر کدام 50000 دلار آمریکا

در حال حاضر چندین پروژه املاک و مستغلات دارای مجوز برنامه شهروندی مشترک المنافع دومینیکا در حال توسعه در کشور وجود دارد. یکی از آن‌ها، هتل Cabrits Resort Kempinski  ساخته شده توسط Range Developments است که یک هتل مجلل هیجان‌انگیز با مناظر پانورامای خیره‌کننده از اقیانوس و کوه‌ها خواهد بود. یکی دیگر از توسعه‌های قابل توجه املاک و مستغلات دومینیکا، ساحل معتبر Tranquility توسط Sunstone Incorporated  است. هر دوی این پروژه ‌های مورد تایید CBIU، مالکیت کسری را ارائه می‌کنند که به طور خاص برای شهروندی توسط کاندیداهای سرمایه‌گذاری بهینه شده است.

برای اینکه به طور رسمی در یک پروژه استراحتگاه دومینیکن مطابق با مقررات CBIU شرکت کنید، می توانید 10٪ سپرده را به ملک واریز کرده و قرارداد خرید و فروش را امضا می کنید. پس از تایید اصولی شهروندی دومینیکا، هفت روز فرصت دارید تا باقی مانده سرمایه گذاری را پرداخت کنید و در آن زمان برای شما گواهی مالکیت صادر می شود. سپس این گواهی به مقامات دومینیکا ارائه می شود تا به طور رسمی نشان دهد که معیارهای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات به طور کامل رعایت شده است. خرید مالکیت جزئی در یک پروژه تفریحی دومینیکا که توسط برنامه شهروندی معتبر است، سریع و آسان است.

پس از انجام محتاطانه تمام الزامات فوق، یک تبعه خارجی، واجد شرایط اخذ تابعیت کامل و قانونی دومینیکا برای خود و خانواده خود است. پس از تایید شهروندی دومینیکا توسط واحد سرمایه گذاری، برای متقاضیان گواهی تابعیت صادر می شود و پاسپورت جدید خود را ظرف یک هفته از طریق پیک دریافت می کنند. زمانی که یک سرمایه‌گذار شهروند دومینیکا شود، می‌تواند ملیت خود را به نسل‌های آینده خود نیز منتقل کند.

برای اخذ پاسپورت دوم از کشور دومینیکا کدام روش بهتر است؟

متقاضیان شهروندی دومینیکا می‌توانند با هر یک از راه‌های خرید ملک در این کشور یا کمک مالی به دولت ملزومات مالی برنامه سرمایه‌گذاری را برآورده کنند. هیچ یک از گزینه‌ها لزوماً “بهتر” از دیگری نیست، اما هر دومی توانند مزایای خاصی را نسبت به دیگری ارائه دهند. به‌طورکلی، متقاضیان انفرادی اغلب با اهدای کمک مالی واجد شرایط شهروندی دومینیکن می‌شوند درحالی‌که خانواده‌ها اغلب املاک و مستغلات را در این کشور خریداری می‌کنند. برای کمک به شما در تجزیه‌وتحلیل هزینه و انتخاب بهترین روش برای شرایط شما، در ادامه توضیحاتی را آورده‌ایم.

بررسی روش کمک به صندوق اقتصادی دومینیکا

مهم‌ترین مزیت این روش کم هزینه بودن آن است، مخصوصاً برای افرادی که به‌صورت انفرادی عمل می‌کنند.

یک فرد به صورت تکی با پرداخت 100000 دلار به راحتی پاسپورت دومینیکا (Commonwealth of Dominica Passport) را به دست می‌آورد که این مبلغ در حال حاضر ارزان ترین برنامه اخذ پاسپورت دوم است.

همین فرد اگر بخواهد از طریق خرید املاک اقدام کند، با محاسبه هزینه‌های دولتی و هزینه ملک باید حداقل مبلغ 225000 دلار بپردازد که اختلاف هزینه با روش قبلی 125000 دلار می‌شود. دقت کنید که یک خانواده چهارنفره می‌تواند با 235000 دلار در مجموع صاحب‌ یک ‌خانه و اقامت دومینیکا شود بنابراین برای مهاجرت یک‌ نفره خرید ملک توجیه اقتصادی ندارد.

بررسی روش خرید ملک و مستغلات در دومینیکا

تا حد زیادی بزرگترین مزیت برای برآورده کردن معیارهای سرمایه گذاری طرح شهروندی دومینیکا با خرید ملک این است که هزینه قابل بازیافت است و هزینه تمام شده نیست. 36 ماه پس از خرید املاک در کشور، شما تعهد شهروندی سرمایه گذاری را انجام داده اید و مجاز به فروش واحد هستید. مقدار پولی که باید برای خرید ملک دومینیکا برای دریافت پاسپورت خرج کنید در مقایسه با سایر شهروندی کشورهای سرمایه گذاری در منطقه که معمولاً به خرید ملک حداقل 400000 دلار آمریکا نیاز دارند، بسیار کم است.

یک خریدار به همراه همسر و دو فرزند، با انتخاب این روش هزینه ای بیشتری از 60000 دلار را صرفه جویی می کند و علاوه بر آن پس از 3 سال می تواند سرمایه خود را پس بگیرد.

پاسپورت و شهروندی دومینیکا با سرمایه گذاری

خدمات شهروندی دومینیکا هراگشت

از مزایای دو تابعیتی بودن و شهروندی دومینیکا بهره‌مند شوید و آزادانه به 145 کشور دنیا بدون ویزا سفر کنید.

خدمات شهروندی دومینیکا هراگشت

مدارک لازم برای اخذ پاسپورت دومینیکا

برنامه شهروندی اقتصادی در دومینیکا به یک درخواست جدید نیاز دارد که با چندین فرم و تعداد زیادی اسناد شخصی پشتیبانی شود. فرم های مورد نیاز شامل یک پرسشنامه پزشکی تکمیل شده توسط یک پزشک ثبت شده و یک فرم افشای جامع است که توسط یک سردفتر اسناد رسمی تایید شده است. متقاضیانی که به صندوق اقتصادی دولت کمک پولی می‌کنند نیز باید قرارداد سرمایه‌گذاری را امضا کنند که به طور رسمی موافقت می‌کند کل مبلغ مشخص‌شده را ظرف 30 روز پس از دریافت موافقت اصولی از CBIU بپردازد. اسناد پشتیبان شهروندی دومینیکا با درخواست برنامه سرمایه گذاری می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • کپی پاسپورت فعلی
 • کپی شناسنامه 
 • تأییدیه پلیس برای محل تولد و شناسنامه
 • گواهی ازدواج (درصورت وجود)
 • اسناد بانکی
 • نامه استخدام (در صورت وجود)
 • صورتهای مالی حسابرسی شده برای کسب و کار (در صورت وجود)
 • مدرک کالج یا دانشگاه (در صورت وجود)
 • اظهارنامه مالیاتی اخیر
 • رزومه
 • هشت عدد عکس پرسنلی

متقاضیانی که گواهی حمایت از افراد وابسته بالای ۱۸ سال را ارائه می‌دهند، باید نشان دهند که این افراد تحت حمایت متقاضی اصلی یا تحت حمایت همسر او هستند.

افرادی که مشغول به تحصیل هستند، باید گواهی اشتغال به تحصیل داشته باشند. نامه‌هایی که نشان‌دهنده ثبت‌نام در مؤسسات عالی است، باید تنها توسط مدیر همان مؤسسات امضا و مهر شود. با این که تحصیل در مؤسسات آموزش عالی دیگر جزء الزامات اثبات وابستگی فرزندان ۱۸ تا ۳۰ سال نیست، اما افراد محصل باید نامه‌ای از مؤسسه ارائه دهند که نشان دهد مشغول تحصیل در آن مؤسسه هستند.

تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه رسمی شوند.

هزینه پاسپورت دومینیکا برای یک نفر چقدر است؟

حداقل قیمت برای یک متقاضی مجرد برای خرید شهروندی در دومینیکا، شامل تمام هزینه های دولتی، در زیر آمده است.

گزینه کمک مالی به دولتگزینه خرید ملک در دومینیکا
100 هزار دلار غیر قابل بازگشت200 هزار دلار قابل بازگشت
7500 دلار هزینه بررسی7500 دلار هزینه بررسی
1000 دلار هزینه فرآیند اداری1000 دلار هزینه فرآیند اداری
250 دلار هزینه تابعیت دومینیکا250 دلار هزینه تابعیت دومینیکا
60 دلار هزینه پاسپورت60 دلار هزینه پاسپورت

هزینه پاسپورت دومینیکا برای یک خانواده چهارنفره چقدر است؟

گزینه کمک مالی به دولتگزینه خرید ملک در دومینیکا
175 هزار دلار غیر قابل بازگشت200 هزار دلار قابل بازگشت
15 هزار دلار هزینه بررسی15 هزار دلار هزینه بررسی
1000 دلار هزینه فرآیند اداری1000 دلار هزینه فرآیند اداری
1000 دلار هزینه تابعیت دومینیکا1000 دلار هزینه تابعیت دومینیکا
240 دلار هزینه پاسپورت240 دلار هزینه پاسپورت

در صورتی که خریدار به همراه همسر و دو کودک اقدام می کند،هزینه دولتی برای خرید ملک در دومینیکا 35 هزار دلار است.

آیا لازم است در دومینیکا زندگی کنم؟

برای اخذ شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری هیچ شرط اقامتی وجود ندارد و متقاضیان حتی ملزم به بازدید از این کشور نیستند. هنگامی که فردی تابعیت دومینیکا را به دست آورد، همچنین هیچ اجباری برای بازدید از جزیره برای حفظ شهروندی وجود ندارد، و تمدید پاسپورت دومینیکا بدون قید و شرط برای همه شهروندان همیشه در دسترس است. با این حال، دومینیکا کشوری فوق‌العاده و زیبا است که بسیاری از خریداران و سرمایه گذاران حداقل یک بار به این مکان سفر می کنند.

جدول زمانی

ماه اول و دوم:

هرا گشت پاسپورت شما را برای تایید اولیه دولت دومینیکا بررسی می کند. پرداخت های اولیه برای شروع روند درخواست قانونی پاسپورت دومینیکا توسط متقاضی انجام می شود.

در این بازه زمانی مشاوران ما برای تهیه مدارک مورد نیاز به شما مشاوره داده و در این مسیر به شما کمک خواهند کرد و پس از تهیه تمام مدارک مورد نیاز، پرداخت هزینه های دولتی انجام شده و درخواست شما برای پاسپورت دومینیکا ارسال خواهد شد.

 

ماه سوم:

گزارش Due Diligence به دولت صادر می شود. بر اساس نتایج، دولت در مورد درخواست شهروندی شما تصمیم می گیرد. پس از تأیید، از شما دعوت می شود که یکی از راه های کمک مالی به دولت دومینیکا و یا خرید ملک در این کشور را انتخاب کنید.

ماه چهارم:

در بهترین حالت در ماه چهارم پاسپورت دومینیکا برای شما صادر شده است. توجه کنید که ممکن است طول این پروسه به 5 ماه یا 6 ماه نیز برسد.

آیا سرمایه گذاری از طریق خرید ملک، شهروندی دومینیکا را تضمین می کند؟

برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا به گونه‌ای طراحی شده است که سرمایه‌گذاری‌ها تا زمانی که اصولاً یک فرد یا خانواده پذیرفته نشده است، به طور کامل انجام نشود. بنابراین هیچ نیازی به پرداخت کامل نیست و مبالغ پیش پرداخت نیز در یک صندوق امانت نگهداری می شود تا اداره مهاجرت وضعیت نهایی سرمایه گذار و خانواده او را مشخص کند.

در صورت بروز هر گونه مشکل و رد شدن متقاضی (که احتمال آن خیلی کم است) پول موجود در حساب امانی به طور کامل به متقاضی بازگردانده می شود و در صورتی که درخواست سرمایه گذار پذیرفته شود، دولت دومینیکا تا زمانی که پاسپورت های مشترک المافع دومینیکا برای تمام اعضای خانواده صادر نشده باشد، آن را برداشت نمی کند.

بیشتر بخوانید: 

Citizenship by Investment Dominica

سوالات متداول

خیر، سرمایه گذار نیازی به سفر به دومینیکا ندارد.

بله با تحویل مدارک و پرداخت هزینه ناچیز پاسپورت به فرزندان جدید نیز تعلق می گیرد.

هزینه کلی پاسپورت دومینیکا برای یک نفر از طریق کمک مالی به دومینیکا حدود 110 هزار دلار و از طریق خرید ملک حدود 234 هزار دلار تمام می شود.

هزینه کلی برای یک خانواده چهارنفره از طریق کمک مالی 193 هزار دلار و از طریق خرید ملک 253 هزار دلار است.

بله با پاس دومینیکا به راحتی به آمریکا سفر کنید.

در حال حاضر اعتبار پاسپورت دومینیکا بالا است و در رنکینگ های جهانی در رده 32 جهان قرار دارد.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.