02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

همه چیز در مورد جاب آفر گرجستان در سال 2022 | مهاجرت به گرجستان از طریق کار چگونه است؟

آنچه در این مقاله میخوانیم
مهاجرت از طریق کار به گرجستان

جاب آفر گرجستان بهترین راه مهاجرت کاری به گرجستان است و مزایای زیادی مانند کم هزینه بودن و امکان گرفتن اقامت دائم این کشور دارد.

در صورتی که با جاب آفر آشنایی ندارید، حتما مقاله جاب آفر چیست را بخوانید.

شرایط کار و مهاجرت به گرجستان

کشور گرجستان یکی از بهترین کشور های آسیایی است که ممکن است در آینده نزدیک به اتحادیه اروپا بپیوندد و هم اکنون این فرصت عالی وجود دارد که از راه های مختلف ویزای کاری گرجستان بگیرید.

اگر روش های سرمایه گذاری مانند خرید ملک در گرجستان را که نیازمند سرمایه هستند را حذف کنیم، بهترین راه و ارزان ترین راه دریافت جاب آفر گرجستان است.

برای اینکه بتوانید ویزای کاری بگیرید، حتما باید از یک شرکتی که به صورت رسمی و قانونی در گرجستان ثبت شده پیشنهاد کاری بگیرید و با داشتن یک قرارداد، رسما کارمند آن شرکت شوید. در صورتی که آفیسر سفارت این کشور برای شما ویزا و اجازه کار موقت صادر کند، می توانید به مدت یک سال در گرجستان به صورت قانونی کار کنید و پس از اتمام یک سال ویزای خود را تمدید کنید.

لازم به ذکر است شهروندان کشورهای عضو اتحادهیه اروپا، پناهندگان گرجستان و دارندگان ویزای دیپلماتیک نیازی به گرفتن این ویزا ندارند اما در هر صورت محدودیت یک ساله اقامت را خواهند داشت.

شرایط اخذ جاب آفر گرجستان

 • رزومه خوب
 • سابقه کاری حداقل دو سال
 • داشتن تحصیلات حداقل کارشناسی (اختیاری)
 • تسلط به زبان انگلیسی یا گرجی

توجه کنید که بدون داشتن رابطه و آشنایی با کارفرمایان گرجی، گرفتن جاب آفر دشوار بوده و تنها در صورتی که متخصص باشید امکان پذیر است. چون ترجیح کارفرمایان جذب نیرو از داخل کشور گرجستان است.

اما خبر خوب این است که اگر شما کارفرمایی را بشناسید و از قبل با هم آشنایی داشته باشید، این فرد می تواند بدون در نظر گرفتن رزومه و تخصص، برای شما جاب آفر بفرستد. البته این به این معنی نیست که بدون هیچ تلاشی در گرجستان کار کنید چرا که آفسیر سفارت گرجستان با دقت شرایط شما را بررسی می کند و باید بتوانید او را برای صدور ویزا قانع کنید.

ما در موسسه مهاجرتی هرا گشت می توانیم رزومه تان را بررسی کرده و شما را به مناسب ترین کارفرمای گرجستانی معرفی کنیم. با مشاوره های تخصصی ما می توانید رزومه خود را غنی تر کرده و حتی آفیسر را قانع کنید تا برای شما ویزای کاری گرجستان صادر کند.

همین حالا تماس بگیرید

معرفی سایت کاریابی در گرجستان

اگر جویای کار در گرجستان هستید و می خواهید بدون هیچ واسطه ای شغل مورد علاقه خود را پیدا کنید، سه سایتی که در ادامه آمده است می تواند کمک بزرگی به شما بکند.

اولین پیشنهاد جستجو در سایت jobs.ge است. آگهی های استخدام در شهر های مختلف گرجستان در این سایت قابل مشاهده است.

دومین پیشنهاد سایت معروف indeed است که مخصوص کاریابی در کشورهای سراسر جهان است. شما می توانید از طریق این لینک آگهی های استخدامی مربوط به گرجستان را مشاهده کنید.

امروزه کمتر کسی است که لینکدین را نشناسد. این شبکه اجتماعی بزرگ به شما اجازه می دهد از بسیاری از موقعیت های شغلی سراسر جهان آگاه شوید و می توانید از اینجا بیش از دو هزار آگهی شغلی در گرجستان را مشاهده کنید.

حقوق ماهیانه کار در گرجستان

دستمزد ماهانه شما در این کشور کاملا بستگی به تخصص و شغل شما دارد. اما به طور میانگین حقوق کارگران و کارمندان گرجستان در سال 2021، 356 دلار بوده است.

بسیار مهم است که قبل از رفتن به گرجستان تحقیقات لازم را انجام دهید و هزینه های زندگی را با میزان حقوق دریافتی خود بسنجید. در صورتی که شرکت های بزرگ اقدام به استخدام شما کنند نیازی به نگرانی نخواهد بود چرا که احتمالا حقوق زیادی دریافت خواهید کرد اما برای استخدام در بقیه مشاغل گرجستان حتما با یک مشاور خبره مشورت کنید.

مدارک لازم برای ویزای کاری گرجستان

 • تکمیل فرم تقاضای ویزا
 • ارائه رسید پرداخت هزینه درخواست ویزای کار
 • ارائه نامه جاب آفر دریافت شده
 • مدارک هویتی
 • پاسپورت معتبر
 • عکس شناسایی با زمینه سفید
 • مدرک تحصیلی
 • مدرک زبان معتبر
 • گواهی تمکن مالی (یا حقوق بیشتر از تمکن مالی)
 • مشخص بودن محل فیزیکی اقامت شما در گرجستان
 • گواهی عدم سو پیشینه
جاب آفر گرجستان تضمینی

جاب آفر گرجستان و اقامت

همانطور که گفته شد دو چالش اصلی مهاجرت کاری به گرجستان، گرفتن جاب آفر گرجستان و قانع کردن آفیسر برای صدور ویزاست. اگر این دو مرحله به هر نحوی گذرانده شود، تقریبا می توان گفت اولین گام و مهم ترین گام برای اقامت دائم گرجستان برداشته شده است.

در صورتی که ویزای بلند مدت داشته باشید می توانید به صورت قانونی شروع به کار کنید و سپس با تمدید اقامت موقت خود پس از چندین سال اقامت دائم گرجستان به شما تعلق خواهد گرفت.

سوالات متداول

خیر. اتباع خارجی برای کار در گرجستان باید حتما ویزای بلند مدت داشته باشند بنابراین کار در گرجستان با ویزای توریستی غیر قانونی است.

در صورتی که به صورت انفرادی اقدام می کنید، مبلغی را برای هزینه آموختن زبان و هزینه درخواست ویزا و همچنین اجاره مسکن و تمکن مالی در نظر بگیرید. اگر حقوق شما کافی باشد نیازی به ارائه گوای تمکن مالی نیست. 

بله، در صورتی که پیشنهاد از شرکت های معروف و بزرگ دارید و متخصص هستید.

بستگی به قرارداد کاری مکتوب شده دارد. در صورتی که جای خواب به شما اختصاص داده نشود باید ماهانه مسکن اجاره کنید.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *